Zarządzanie czasem nie jest prostym zadaniem. Jednak istnieją sposoby, dzięki którym będziemy mogli zarządzać nim we właściwy sposób. Chodzi tutaj o przejęcie kontroli nad własnym kalendarzem. Może to zabrzmieć dziwnie, ale jednak jest to bardzo dobry sposób. Bardzo często wpisujemy na swoją listę rzeczy do zrobienia czynności, które nie są naszymi priorytetami. Jak wyeliminować ten błąd i prawidłowo zarządzać swoim czasem? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/zarzadzanie-czasem/ 

Trzy kroki do prawidłowo zarządzania czasem 

Na portalu Anothertaskdone.com zamieszczone są przydatne wskazówki, w jaki sposób zorganizować swój tydzień, zanim swoje plany wtrąci w nasz czas ktoś inny. Ta kluczowa myśl jest prosta, chociaż niełatwa do wprowadzenia w życie. Jej realizacja da nam jednak wymierne efekty.

1. Sprawdź, jaką część swojego tygodnia masz możliwość kontrolować

Zacznij od policzenia czasu, który przeznaczasz na spotkania służbowe, których nie jesteś w stanie uniknąć.

Następnie rozplanuj czas na maile i resztę zadań. Może okazać się, że wystarczy Ci jedynie godzina dziennie. Kolejne 4 godziny przeznacz na rozmaite zadania (10% tygodnia) i dodatkowo dłuższy czas na posiłki. 

2. Podziel swój czas na zadania

Z pewnością każdy ma więcej niż jedno ważne zadanie do zrobienia w ciągu dnia. Pamiętaj, żeby zrobić selekcję, które zadanie jest najbardziej kluczowe i przydzielić mu największą pulę czasu. Resztę czasu, który został rozdysponuj oceniając rangę kolejnych zadań. Co do zasady, lepiej jest unikać sytuacji, w której mamy do zrobienia więcej, niż 3-5 ważnych projektów.

3. Zmień swój dotychczasowy kalendarz

Twoim nowym celem są bloki po 2-3 godziny. Sporo osób lubi wykonywać najważniejsze zadania rano. Wówczas mają oni wtedy najwięcej energii. Im później, tym istnieje większa szansa na nieprzewidzenie jakiegoś zdarzenia, które może wystąpić w ciągu dnia.

Zobacz też: http://www.mimamo.pl/jak-wykrecic-sie-ze-spotkania-sluzbowego/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here