Często czujesz się zmęczony i rozkojarzony? Szukasz naturalnych sposobów na poradzenie sobie z tym stanem? Podpowiadamy, jakie herbaty pić, aby poprawiać sprawność swojego mózgu. Które z nich wpływają na poprawę koncentracji i sprawność myślenia? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w naszym najnowszym wpisie.

Przeczytaj też: https://www.um.pl/jaka-herbata-podnosi-koncentracje-ranking-najlepszych/

Najlepsze herbaty, które poprawią Twoją koncentrację

Jest kilka herbat, które polecane są do picia jako zamiennik kawy. Nie tylko podnoszą one naszą koncentrację, ale również pozytywnie wpływają na pracę naszego mózgu. Wśród nich najczęściej wymienia się matche i yerba mate.

Matchę produkuje się z liści zielonej herbaty. Są one suszone oraz mielone na proszek. Można ją spożywać samodzielnie, jako napój. Może być również świetnym dodatkiem do latte, smoothie czy nawet różnego rodzaju wypieków. Matcha zawiera tyle samo kofeiny, co filiżanka kawy. Nic więc dziwnego, że tak pozytywnie wpływa na naszą koncentrację. Ponadto l-teaina w niej zawarta zmniejsza nasze napięcie i stres.

Yerba mate również zawiera kofeinę. Nie ma jej jednak aż tak dużo jak matcha. Yerba jest wytwarzana z ostrokrzewu, który rośnie w Ameryce Południowej. Według tradycji pije się ją z tykw poprzez słomki – bombille. Według jej smakoszy mate wpływa na poprawę koncentracji, skupienia, a także jasności umysłu i czujności.

Jakie jeszcze herbaty wpływają na poprawę koncentracji?

Spośród innych herbat polecanych na poprawę koncentracji warto zwrócić uwagę na miętę. Choć jest ona przede wszystkim wykorzystywana w ziołolecznictwie, może również stanowić doskonałą stymulację umysłu. Według badań poprawia ona stan naszego skupienia, wpływa pozytywnie na pamięć oraz zwiększa naszą czujność. Jeśli więc czeka Cię ciężka umysłowa praca do wykonania, sięgnij po herbatę z mięty pieprzowej.

Ponadto wśród produktów, na które warto zwrócić uwagę, znajduje się również imbir. Choć napary z imbiru kojarzą się przede wszystkim z dbałością o nasz układ odpornościowy, według naukowców imbir również doskonale stymuluje pracę naszego mózgu. Docenić należy również jego właściwości przeciwzapalne, łagodzące ból oraz przyspieszające trawienie. Równie silne działanie ma kurkuma, którą również warto potraktować jako przyprawę, która wspomaga naszą koncentrację i poprawia funkcjonowanie naszego mózgu. Wpływa znacznie na procesy pamięciowe, dlatego wspomagająco stosowana jest także w chorobie Alzheimera.

Zobacz też: http://www.mimamo.pl/proces-zaparzania-herbaty-i-jego-najwazniejsze-elementy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here