Na świecie nie brakuje toksycznych ludzi. To jednostki, które często pozornie nie robią nic złego. A jednak niemal wszyscy wokoło najchętniej omijają je szerokim łukiem lub czują się przez nie fatalnie. I choć owa toksyczność pojawia się u przedstawicieli obu płci, to w tym tekście przedstawione zostaną cechy typowe toksycznym facetom.
Owa stronniczość wynika przede wszystkim z płci autorki oraz jej kobiecej solidarności. Z całą pewnością jednak cechy przedstawione poniżej będą pasowały też do niejednej kobiety. Jedno jest pewne, bez względu na płeć toksycznej osoby warto albo poważnie podejść do rozwiązania problemu, albo odejść jak najszybciej. Życie w związku z taką osobą to bowiem swoiste piekło na ziemi.

Różne oblicza toksyczności

Toksyczni ludzie mogą się od siebie bardzo różnić. Niektórzy próbują wpłynąć na otoczenie, zwłaszcza partnera, poprzez agresję. Inni ,,ograniczają się” do wywoływania nieustannych wyrzutów sumienia u drugiej strony oraz wzbudzania litości. Toksyczny mężczyzna odbiera swojej żonie czy dziewczynie radość życia. Na ogół odbywa się to stopniowo i w sposób nieuświadomiony przez samą zainteresowaną.
Przebudzenie, o ile w ogóle nadchodzi, często pojawia się po wielu latach. W tym czasie kobieta zdąży się albo uzależnić od mężczyzny, albo zwyczajnie się przyzwyczai. Zatem jeżeli już teraz partner sprawia, że ktoś czuje się źle we własnej skórze, pora działać. Samo lepiej z siebie nie będzie.

Toksyczny facet – cechy to przede wszystkim zaborczość oraz egoizm. Nawet jeżeli taki mężczyzna zgrywa altruistę i osobę empatyczną, to i tak może skupiać na sobie całą uwagę partnerki. Ona sama nawet nie zauważy, kiedy odetnie się od przyjaciół i ograniczy kontakty z rodziną. Będzie też wyrzucać sama sobie, że nie umie być lepszą. Jeżeli w głowie którejś z czytelniczek już pojawiają się takie myśli, to kolejny znak, by zastanowić się nad jakością takiego związku.

Życie z drugim człowiekiem powinno dostarczać przede wszystkim radości i wsparcia. Jeżeli ze swoimi problemami i tak jest się samą, może nie warto brać na swoje barki emocjonalnego i psychicznego ciężaru kogoś, kto na pewno tego nie doceni. A przede wszystkim nie jest tego warto. Toksyczny facet to skoncentrowany na sobie egoista. Osoba, która w drugim człowieku nie widzi partnera, ale kogoś, na kogo można zrzucić swoje żale, frustracje i niepowodzenia. Na pewno nie na tym powinno polegać życie. Kobiety powinny zdawać sobie z tego sprawę i wybierać takich partnerów, którzy na nie zasługują.

[Głosów:21    Średnia:3/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak znaleźć męża
Następny artykułBól tarczycy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here