Swego czasu o kryptowalutach, a w szczególności Bitcoinie, słyszeliśmy niemal non-stop. Kolejne sklepy internetowe dodawały do opcji płatności płatność za pomocą portfela kryptowalutowego, wartość Bitcoina w szczególności, ale też innych kryptowalut cały czas rosła i wydawało się, że niedługo taka forma płatności opanuje cały świat. Rzeczywistość okazała się nieco inna, w związku z czym możemy zadawać sobie pytanie: czy wciąż warto inwestować w kryptowaluty, czy też jest to już mało opłacalna, zbyt ryzykowna opcja?

Szał na kryptowaluty już się skończył – i może nie powrócić

W pewnym momencie bańka spekulacyjna kryptowalut musiała pęknąć, a wraz z jej pęknięciem oczywiście znacznie spadła ich wartość. Obecnie Bitcoina wciąż nie można nazwać bezwartościowym, ale nie da się ukryć, że jest on znacznie tańszy niż w momencie szczytowym. Ponadto, z wielu sklepów znikła opcja płatności za jego pomocą i zdaje się, że temat kryptowalut poniekąd wypadł z mainstreamu.

W teorii w każdej chwili może się to zmienić, ale w praktyce wydaje się to mało prawdopodobne, zwłaszcza, że różne państwa nakładają na handel kryptowalutami różne ograniczenia. Kryptowaluty nie są bowiem dla rządów państw wygodne – jako, że wymiana nimi działa przy pomocy technologii blockchain, wszystkie transakcje są co prawda publiczne, ale przy tym także całkowicie anonimowe. W związku z tym za pomocą kryptowalut dochodzi do handlu bronią czy narkotykami.

Więcej informacji na tematy związane z biznesem i finansami znaleźć można na przykład tutaj: http://www.ebhp.edu.pl/.

Blockchain – tak, kryptowaluty – niekoniecznie

Inwestycja w różne zastosowania technologii blockchain jest, jeśli nie świetnym, to przynajmniej wartym rozważenia pomysłem, natomiast kryptowaluty to inwestycja jedynie dla osób odważnych, a przy tym niekoniecznie inwestycja dochodowa.

W świecie technologii i finansów jest wiele ciekawych opcji inwestycyjnych. Fintech zarówno w Polsce, jak i na świecie ma się świetnie i zdecydowanie jest w co inwestować. Natomiast kryptowaluty, chociaż przewidywano im światłą przyszłość, obecnie wydają się być tematem coraz bardziej niszowym.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.ebhp.edu.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here