Urzędy, ośrodki użyteczności publicznej, przedsiębiorstwa – te wszystkie miejsca są zobligowane do skrupulatnego przestrzegania zasad związanych z ochroną przechowywanych dokumentów. W tym celu wykorzystywane są specjalistyczne szafki pancerne na dokumenty posiadające certyfikat zgodny z przeznaczeniem. Jeśli prowadzisz własny biznes lub myślisz o rozpoczęciu działalności, musisz pamiętać, że jednym z obowiązków przedsiębiorcy jest dbałość o ochronę danych.

Certyfikowane szafy na dokumenty

Renomowani producenci są świadomi obowiązków pracodawców, dlatego też, projektują i tworzą swoje meble zgodnie z konkretnym zastosowaniem. Poszczególne szafki pancerne na dokumenty mogą pochwalić się certyfikatem, który informuje, co można w nich przechowywać.

W zdecydowanej większości miejsc wystarczą szafki z certyfikatem klasy A, w których można przechowywać dokumenty niejawne, poufne oraz dane osobowe. W przypadku urzędów zachodzi potrzeba sięgnięcia po szafki z certyfikatem klasy B (tajne), C (ściśle tajne) lub S1 (tajne oraz ściśle tajne). Przy zakupie warto zatem sprawdzić, jaki certyfikat posiada interesujący nas produkt.

Funkcjonalne szafki pancerne dostosowane do potrzeb klientów

Najczęściej, szafki metalowe posiadają przynajmniej cztery półki, których wysokość umożliwia ustawienie wysokich segregatorów. Bardzo często dodawana jest także półka z oddzielnym zamknięciem. Dzięki temu, najważniejsze dokumenty mogą być dostępne tylko dla upoważnionych pracowników z oddzielnym kluczykiem. Szafki pancerne na dokumenty tworzy się z wyjątkowo solidnych i wytrzymałych materiałów, dzięki czemu, uchronią one zawartość nawet przed pożarem.

Ciężkie szafy pancerne projektuje się zgodnie z normami BHP. Można w nich przechowywać zawartość ważącą grubo ponad 100 kilogramów. Specjalne stopki antypoślizgowe stabilizują mebel i dostosowują go do podłoża. Największa liczba szafek posiada tradycyjne drzwi uchylne, jednak dostępne są również warianty z drzwiami żaluzjowymi lub przesuwnymi z myślą o zachowaniu większej przestronności.

meble biurowe

Głównymi czynnikami decydującymi o tym, jakie szafki pancerne na dokumenty zakupimy, są: funkcjonalność, praktyczność, certyfikat przeznaczenia, a także bezpieczeństwo użytkowe. Możemy wziąć pod uwagę także ich wygląd. Renomowani producenci na życzenie klienta przygotują szafę w wybranym wariancie kolorystycznym, co umożliwia łatwe dostosowanie mebla do wystroju wnętrza.

W jaki sposób można zakupić specjalistyczne szafki pancerne?

Profesjonalne meble, przygotowane z myślą o należytej ochronie dokumentów, możemy bez trudu zamówić przez Internet. Możemy liczyć na bogaty wybór produktów, a także atrakcyjne ceny. Specjalistyczne szafki pancerne na dokumenty znajdziesz w ofercie sklepu https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-na-dokumenty/szafy-na-dokumenty-niejawne-klasa-a/ który proponuje nam wyłącznie produkty od renomowanych producentów. Dzięki temu, klient otrzymuje gwarancje otrzymania certyfikowanego i solidnego mebla na dokumenty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here