Bez względu na to, czy już nie raz kupowałeś niezbędne narzędzia stomatologiczne, czy też dopiero pierwszy przymierzasz się do złożenia zamówienia – na pewno masz w głowie kilka pytań i szukasz na nie odpowiedzi, aby ułatwić sobie to zadanie. Kilka wątpliwości chcemy wyjaśnić tutaj – zapraszamy do lektury.

W jaki sposób zabezpieczyć artykuły dentystyczne po zakupie?

Artykuły dentystyczne należy zawsze przechowywać w opakowaniach zabezpieczających je przed zanieczyszczeniem i przechowywać je w bezpiecznym miejscu w szafkach. Instrumenty i narzędzia należy przechowywać w sterylizowanych opakowaniach i/lub pojemnikach zgodnych z zaleceniami. Nierzadko chodzi o zabezpieczenie niektórych z tych produktów w trwałej, zamykanej plastikowej torbie, a następnie w solidnym pojemniku. Zwykle dobrze zaopatrzona hurtownia stomatologiczna posiada takie również w ofercie materiały, które ułatwią Ci to przechowywanie.

Ile gabinet dentystyczny powinien wydawać na materiały eksploatacyjne?

Typowy gabinet stomatologiczny wydaje na materiały eksploatacyjne średnio około 7,2% swojego budżetu, czyli powyżej zalecanego poziomu wynoszącego 4–6% budżetu. Koszty można obniżyć na kilka sposobów:

  • monitorując wszystkie materiały eksploatacyjne,
  • kupując tylko te materiały dentystyczne, które są potrzebne do bieżącego użytku,
  • stawiając na sklep dentystyczny Warszawa oferujący dobre ceny i solidny produkt.

Jeśli chcesz zaoszczędzić – skoncentruj się na zakupie materiałów eksploatacyjnych najczęściej używanych w danym miesiącu i wydawaj mniej na materiały używane rzadko.

Przykłady materiałów eksploatacyjnych stomatologicznych oferowanych przez sklep dentystyczny

Materiały eksploatacyjne do gabinetu stomatologicznego obejmują szeroką gamę artykułów, które są powszechnie „zużywane” w ciągu zwykłego dnia. Niektóre przykłady obejmują środki znieczulające, amalgamat, środki wiążące, korony, papierowe kubki do picia, jednorazowe rękawiczki, jednorazowe maski, środki dezynfekujące, koferdamy, wybielacze do zębów, czy igły i strzykawki.

Czy sterylne i niesterylne artykuły dentystyczne można przechowywać razem?

Zanim odwiedzisz sklep instrumenty stomatologiczne – należy stworzyć system umożliwiający przechowywanie sterylnych artykułów dentystycznych w innym miejscu niż przedmioty, które nie są sterylne. Ryzyko przypadkowego skażenia sterylnych materiałów dentystycznych jest zbyt duże, aby je ponosić, dlatego zawsze lepiej jest przechowywać je oddzielnie. Dla dobra pacjentów sterylne materiały należy zawsze przechowywać w oddzielnych szufladach lub szafkach lub na osobnych półkach niż materiały niesterylne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here