Wysoka jakość produktów, jakimi są rękawiczki szpitalne to podstawa bezpieczeństwa pracy. Należy bezwzględnie postawić na akcesoria, które spełniają wysokie normy. Dobre rękawiczki to zredukowana możliwość zarażenia lub poparzenia niebezpiecznymi substancjami. Co ciekawe, liczy się nie tylko jakość, ale też rozmiar.

Dlaczego rozmiar rękawiczek szpitalnych jest taki ważny?

Okazuje się, że to nie wszystko jedno, czy wybierze się mniejsze czy większe rękawiczki szpitalne. By były one efektywną ochroną, nie zsuwały się, ale także nie uciskały dłoni w sposób bardzo niekomfortowy, zaleca się wybrać rozmiar najlepiej dopasowany do własnej dłoni. W jaki sposób to zrobić?

Najlepiej zmierzyć dłoń w najszerszym miejscu, czyli tuż nad kciukiem. W ten sposób uzyskamy wymiar odpowiadający konkretnemu rozmiarowi rękawiczki szpitalnej. Oczywiście zawsze warto też ją zmierzyć i zobaczyć, czy dobrze przylega do dłoni i czy wygodnie się ją nosi.

Dlaczego noszenie zbyt małych rękawic jest niebezpieczne?

Przede wszystkim znacznie zmniejsza komfort, a nawet efektywność pracy. Małe rękawiczki mocno uciskają i zatrzymują prawidłowe krążenie krwi, co może się przyczynić do drętwień dłoni. Nie trudno się domyślić, że to z kolei może prowadzić do spadku efektywności pracy, ale także problemów zdrowotnych. Jak się okazuje za małe rękawiczki przyczyniają się do znacznego zmniejszenia sprawności manualnej, co przecież ważne przy precyzyjnych zabiegach.

Mogą być jeszcze poważniejsze konsekwencje wynikające z niedobranego asortymentu tego typu. Chodzi na przykład o bolesne otarcia naskórka, które przyczyniają się nieraz nawet do niebezpiecznych infekcji. Ponadto zbyt małe rękawiczki powodują mocniejsze pocenie się dłoni, a w efekcie rozszerzanie się materiału, co znów doprowadza do tego, że produkt nie jest efektywny.

Za duże rękawiczki

Te również prowadzą do niewygody, zsuwania się, a co więcej zwiększenia ryzyka kontaktu z zarazkami, bakteriami czy krwią i substancjami niebezpiecznymi. Narażają więc personel na utratę zdrowia.

Ponadto w za dużych rękawicach również bardzo trudno jest wykonywać precyzyjne prace, na przykład stomatologiczne czy też przy stole operacyjnym. Trudno sobie wtedy wyobrazić zsuwająca się rękawiczkę lekarza.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here