Biceps i triceps to dwa małe mięśnie, które mogą sprawić nam, w czasie treningu sporo problemów. Należy pamiętać by pracować nad nimi w sposób równoległy. W tym wypadku kluczowe jest zachowanie symetrii by nie zaburzyć balansu mięśniowego i nie doprowadzić do przeciążenia. Warto sprawdzić, jakie urządzenia mogą nam pomóc w czasie ćwiczeń.

Mięsień dwugłowy ramienia

Biceps, czyli mięsień dwugłowy ramienia wymaga szczególnej uwagi. Praca nad nim nie jest prosta, efektywny trening musi być poparty odpowiednią wiedzą na temat jego działania i ruchów, w których bierze on udział. Osoby pragnące wzmocnić biceps powinny pamiętać też o mięśniu ramiennym, ponieważ powiększenie go wizualnie powiększa również biceps.  

Najbardziej popularnymi ćwiczeniami stosowanymi w czasie pracy nad mięśniem dwugłowym ramienia są:

  • pompki;
  • uginanie ramion ze sztangą;
  • uginanie ramion z hantlami;
  • uginanie ramion z hantlami na ławeczce do ćwiczeń ułożonej w skosie dodatnim;
  • uginanie rąk w stawach łokciowych na modlitewniku.

Mięsień trójgłowy ramienia

Mięsień trójgłowy ramienia (triceps) wykorzystywany jest w czasie wyciskania. Dlatego warto poświęcić sporo czasu i pracy by go wzmocnić. Efektem treningu jest też znaczne powiększenie obwodu ramienia, co daje bardzo dobry efekt wizualny. Mocny triceps ma też wpływ na siłę ciosu, co ma ogromne znaczenie w przypadku sztuk walki. 

Najbardziej popularne ćwiczenia na triceps:

  • pompki z wąskim rozstawieniem rąk;
  • wyciskanie francuskie;
  • odwrócone pompki.

Sprzęt do ćwiczeń

Jednym z głównych problemów w czasie pracy nad bicepsem i tricepsem jest odpowiednie ułożenie nadgarstków. Sprzętem, który to ułatwia jest łamany gryf. Można go stosować zarówno w czasie uginania rąk w stawach łokciowych, jak i wzmacniania tricepsu na ławeczce do ćwiczeń, w pozycji leżącej.  

Kolejnym absolutnie niezbędnym sprzętem w czasie wzmacniania bicepsów i tricepsów są hantle. Każda osoba mażąca o silnych ramionach musi je posiadać. Warto wybierać ciężarki umożliwiające wymianę talerzy. Dzięki temu możliwe jest dobranie odpowiedniego obciążenia do naszych aktualnych potrzeb.

 

Specjaliści zalecają również zwłaszcza osobom początkującym wykorzystanie w czasie treningu gumy elastycznej. Można jej używać nawet w domu. By pracować nad bicepsem wystarczy zahaczyć ją o stopę i uginać rękę w stawie skokowym trzymając drugi koniec gumy w dłoniach. W przypadku pracy nad tricepsem należy naciągać gumę za plecami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzym zmyć klej
Następny artykułCzy kawa szkodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here