Przed zakupem pierścionka dobrze jest poznać swój dokładny rozmiar. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo czasu, który spędzilibyśmy u jubilera. Oczywiście wprawione oko doświadczonego sprzedawcy może określić rozmiar „na oko”. Przymierzenie mniejszego lub większego modelu nie jest zbyt czasochłonne. Problem rozpoczyna się w momencie, gdy przymierzamy się do zakupu online. W tej sytuacji dokładny rozmiar palca jest nam niezbędny.

Przy poszukiwaniu odpowiedniego rozmiaru musimy wziąć pod uwagę porę roku. W lato, gdy panują wysokie temperatury, palce mogą być mocno opuchnięte. Pierścionek powinien przechodzić przez najszersze miejsce palca z lekkim oporem. Duże znacznie ma również grubość szyny. Decydując się na pierścionek o relatywnie szerokiej szynie, powinniśmy wybrać rozmiar odrobinę większy (najlepiej o pół rozmiaru).
Nawet, jeśli planujesz zakup internetowy możesz udać się do jubilera w celu pomiaru. Zazwyczaj sklepy posiadają specjalistyczne pierścienie miernicze. Dobrą opcją jest również zaniesienie swojego ulubionego pierścionka do zmierzenia. Poznany rozmiar przyda nam się wielu sytuacjach. Mierzenie zazwyczaj jest za darmo, więc nie masz obowiązku dokonać zakupu w sklepie stacjonarnym. Oczywiście marnujemy tym samym czas sprzedawcy.

Pomiaru pierścionka możemy dokonać samodzielnie w warunkach domowych. Wystarczy zmierzyć jego średnicę, a następnie zapoznać się z tabelą rozmiarów pierścionków. Znajdziesz ją w kilka sekund za pomocą wyszukiwarki internetowej. Najbardziej dokładny wymiar uzyskamy przy użyciu suwmiarki. Dzięki temu zmierzymy wewnętrzny wymiar, bez grubości pierścionka. Warto również pamiętać, że przy doborze rozmiaru liczy się każdy milimetr. Jeśli zmierzymy pierścionek niestarannie, to zakupiony pierścionek może okazać się za ciasny lub za luźny. Lepiej nie używać do pomiarów szkolnej linijki. Warto również dokonać pomiarów w kilku miejscach, tak aby mieć stuprocentową pewność, że wynik jest prawidłowy.

Niestety nie zawsze posiadamy w domu dobry pierścionek. Co zrobić w takiej sytuacji? Możemy wybrnąć z opresji przy pomocy zwykłej wstążki. Ta opcja pomiaru jest najbardziej niepewna ze wszystkich możliwych. Musimy więc przyłożyć się do tego zadania, aby wybrany rozmiar był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Należy owinąć wstążkę w najszerszym miejscu palca, a następnie zaznaczyć za pomocą długopisu miejsce, gdzie zamyka się jej obwód. Po rozwinięciu wystarczy zmierzyć odcinek przy pomocy linijki. Po poznaniu obwodu wybieramy właściwy rozmiar z tabeli.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here