Jeżeli dzieli się z kimś życie, to co do zasady powinno spędzać się z taką osobą mnóstwo czasu. A jednak w praktyce bywa z tym bardzo różnie. Wiele par latami oddala się od siebie. Niby mieszkają razem, ale coraz mniej rzeczy robią wspólnie.
Brak podobnych zainteresowań czy różne grupy znajomych często dodatkowo potęgują problem. Często ludzie nie zauważają nawet, kiedy przestają nawet wspólnie jeść. Tymczasem to właśnie zwykła z pozoru kolacja we dwoje często jest fundamentem związku. Nie musi być wykwintna, przygotowywana godzinami czy zamawiana w renomowanej restauracji. Można zjeść wczorajszy obiad czy zamówić pizzę. Ważne by usiąść razem i wspólnie zjeść.

Kolacja przygotowana we dwoje

Najlepszym pomysłem wydaje się jednak przygotowywanie posiłku razem z partnerem czy partnerką. Nawet jeżeli najchętniej gotuje się samemu, a druga osoba ma wiele irytujących zwyczajów, to i tak czasami opłaca się zaprosić ją do swojego kuchennego królestwa. Przede wszystkim po to, by spędzić wspólnie wolny czas. Zyskać czas na rozmowę, wymianę wiadomości i upewnienie się, że u drugiej połówki rzeczywiście wszystko jest w porządku.

Wspólne gotowanie to także okazja do swoistego dotarcia się. Ludzie uczą się negocjować, dyskutować, a także chodzić na kompromisy. Co prawda, gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść, ale własnoręcznie i wspólnie przygotowana kolacja we dwoje to coś, co jak najbardziej może się udać. Co ciekawe, niektórzy już na pierwszej randce chętnie podejmują takie inicjatywy. W kuchni bowiem można się o drugim człowieku wiele dowiedzieć. Poza tym w trakcie gotowania jest czas, by się lepiej poznać.

Kolacja i słowa
Dopiero poznającym się ludziom kolacja we dwoje zapewnia kameralną atmosferę, sprzyjającą nie tylko lepszemu poznaniu się, ale również flirtowi i budowaniu pikantniejszej atmosfery. Pary z wieloletnim stażem czasami spożywają wspólne posiłki w milczeniu. Może się to wydawać dziwne i być postrzegane jako oznaka słabości relacji. Jednak ludzie są różni, często nie lubią rozmawiać podczas jedzenia lub po prostu tak dobrze czują się w swoim towarzystwie, że nie muszą na siłę zagłuszać ciszy.
Podobno jeżeli można milczeć bez skrępowania przy drugim człowieku, to znak, że jest to prawdziwy przyjaciel. Najlepsze związki tworzą natomiast ludzie, którzy są dla siebie nie tylko kochankami, ale przede wszystkim szanują się oraz darzą przyjaźnią. Oni również często jadają kolację we dwoje, choć absolutnie nie postrzegają tego jako obowiązku czy punktu do odhaczenia na liście.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here