Jeżeli od młodości mogłeś spędzać godziny na czytaniu książek, a w młodzieńczym życiu nie wyobrażasz sobie dnia bez książki w ręku, to być może powinieneś zastanowić się nad pracą jako bibliotekarz. Na czym polega praca na tym stanowisku? Jakie umiejętności powinien mieć dobry dziennikarz? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-bibliotekarza/ 

Na czym polega praca bibliotekarza?

Jeśli od dziecka wykazujemy zainteresowanie książkami to z pewnością zdarzyło nam się nawet w dorosłym życiu być w niejednej bibliotece. W końcu nie każdy może pozwolić sobie na kupno czegoś własnego i dzięki temu stworzenia własnego zasobu bibliotecznego. Niektórzy wolą najpierw przeczytać książkę, aby zobaczyć czy w ogóle jest warta kupienia. Takie osoby uczęszczają do bibliotek. Oczywiście mamy również takich, którzy przyjdą tam jedynie po obowiązkową lekturę do szkoły, ale znacznie częściej będziemy mieli do czynienia z osobami, które pasjonują się czytelnictwem. Podejmując się pracy jako Bibliotekarz możemy poznać naprawdę dużo ludzi podzielając ich nasze pasje oraz porozmawiać z nimi w wolnej chwili o ulubionych autorach lub pozycjach na półce.

Jakie umiejętności musi posiadać bibliotekarz?

Musi być on przede wszystkim obeznany w różnych tematach. Bardzo często bibliotekarze są to osoby, które zostają pytane o polecenie jakiegoś dzieła z działu, który niekoniecznie należy do jego ulubionych. Bibliotekarz musi zatem wiedzieć co polecić swojemu klientowi. Musi być on też osobom, która posiada wysoką kulturę osobistą oraz rozwinięte zdolności interpersonalne. Bibliotekarzowi powinno zależeć na propagowaniu czytelnictwa oraz pokazywaniu tego, co warte jest odkrycia w zasobach biblioteki. Musi być to też osoba, która swoją pozytywność ją zachęci wiele osób do przeczytania dobrej książki.

Zobacz też: http://www.mimamo.pl/bibliotekarz-jak-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here