W dobie pandemii spotkania na żywo mogą być utrudnione. Z tego powodu niejedna kancelaria prawna zdecydowała się na umożliwienie swoim klientom kontaktu online. Czy jest to dobry pomysł? Jak wygląda udzielanie porady za pośrednictwem internetu? Czy to wygodne rozwiązanie?

Zalety porad online

Przede wszystkim porady prawne online są wygodne. Dzięki nim klient nie musi stawiać się w kancelarii, więc nie traci czasu na dojazd do niej. Łatwiej jest więc wygospodarować czas na spotkanie. Ma to ogromne znaczenie w przypadku osób, które mają problem z poruszaniem się.

Kolejną ważną kwestią jest bezpieczeństwo sanitarne. Porady prawne online są bezpieczne, bo podczas nich nie ma bezpośredniego kontaktu. Tym samym obędzie się bez maseczek czy dezynfekcji. To szczególnie ważne w przypadku osób, które aktualnie przebywają na kwarantannie, w izolacji lub są w grupie największego ryzyka.

Wady porad online

Warto jednak pamiętać, że nie powinno się korzystać z anonimowych porad prawnych udzielanych online. Nie ma nic złego w konsultacjach przez internet, o ile udziela ich pracownik kancelarii prawnej, którego obowiązuje tajemnica zawodowa i która ma niezbędną wiedzę, doświadczenie i uprawnienia do tego, by tych porad udzielać.

Niejedna kancelaria prawna umożliwiła na swojej stronie internetowej zamówienie konsultacji przez internet. Może ona odbywać się na piśmie – drogą mailową, rzadziej jest ona telefoniczna. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest jednak konsultacja na video chacie i to ona jest najczęściej wybierana.

Online czy stacjonarnie?

Oczywiście nic nie zmieni tego, że kontakt z żywym człowiekiem jest najwygodniejszą i najbardziej rzetelną formą udzielenia porady prawnej. Z tego powodu konsultacje twarzą w twarz nigdy nie stracą popularności – nawet w czasie pandemii. Pamiętajmy, że o najważniejszych kwestiach powinno zawsze rozmawiać się na żywo i bez pośrednictwa urządzeń.

Warto też zaznaczyć, że podczas spotkania w kancelarii najłatwiej jest pokazać zebraną dokumentację. Nie ma potrzeby jej skanowania i ponownego drukowania, co dla klienta oznacza wygodę. Jeśli jednak z różnych przyczyn np. z powodu kwarantanny nie możesz udać się na spotkanie z radcą lub prawnikiem, skorzystaj z porady online.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here