Wytwornica pary lub stacja parowa to zaawansowany produkt przeznaczony specjalnie dla osób często prasujących. W przeciwieństwie do klasycznych żelazek ze zbiornikami na wodę, tutaj para jest wytwarzana pod ekstremalnie wysokim ciśnieniem, dzięki czemu para lepiej wnika w tkaninę i szybciej ją wygładza. Który wybrać do swojego domu?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaki-generator-pary-wybrac/

Generatory pary

Do niedawna wytwornice pary znajdowały się głównie w sklepach krawieckich lub studiach mody, ale w ostatnich latach ceny tych urządzeń zostały znacznie obniżone i wywołały boom wśród konsumentów. Nic dziwnego – ten produkt niemal pod każdym względem przewyższa klasyczne żelazka.

Jaki kupić?

Szukając niezawodnego sprzętu, pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest parametr ciśnienia pary. Krótko mówiąc, im wyższa wartość, tym skuteczniejsze okaże się urządzenie w praktyce – należy jednak pamiętać, że ta zasada nie zawsze jest skuteczna.

Wiele zależy od jakości produktu i innych ulepszeń, które zapewnia. Dlatego przeglądając oferty w sklepie prosimy również o odniesienie się do współczynnika wytwarzania pary (w gramach / minutę) – określa on rzeczywistą ilość pary, jaka zostanie uzyskana na minutę prasowania oraz czy istnieje dodatkowa funkcja silnego uderzenia pary, która umożliwia Uzyskujesz krótkotrwały, ale bardzo silny strumień pary, który pomaga prasować wyjątkowo uparte zagniecenia.

Analiza tych trzech parametrów jednocześnie pozwoli na szybkie określenie kategorii produktów do przetworzenia. Jako punkt odniesienia można przyjąć, że przy ciśnieniu pary nie mniejszym niż 3,5 bara i współczynniku wytwarzania pary 120 g / min lub wyższym można wyróżnić sprzęt pierwszej klasy.

Dodatkowe funkcje

Warto przyjrzeć się funkcjom, jakie zapewnia urządzenie. Zwłaszcza w przypadku modeli o mocy co najmniej 2200 W – ta wartość zwykle zapewnia, że ​​stacja robocza będzie gotowa w krótkim czasie od momentu podłączenia przewodu zasilającego do źródła zasilania.

W przypadku częstego prasowania upewnij się, że zbiornik na wodę ma dużą pojemność. Jako minimalne wymaganie najlepiej użyć 1,5 litra.

Przeczytaj też: http://www.mimamo.pl/jakiego-mopa-kupic-do-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here