Odchudzanie to długi proces. Jeśli jednak chcesz schudnąć szybko, istnieje kilka sposobów. Przede wszystkim odchudzanie to dieta, ale również ruch i ćwiczenia. Jeśli chcesz, aby efekty szybkiego odchudzania utrzymywały się jak najdłużej, to musisz przestrzegać pewnych zasad.

Nie ma czegoś takiego jak szybkie odchudzanie brzucha, bądź nóg. Możemy budować mięśnie tych partii ciała, ale spalanie tłuszczu odbywa się w całych ciele równomiernie. Zatem jeśli chcesz zgubić zbędne kilogramy właśnie na brzuchu, to musisz trzymać się diety oraz ćwiczeń.

Zacznijmy od diety. W odchudzaniu bardzo ważne są kalorie. Musisz wiedzieć ile kalorii potrzebuje twój organizm. W internecie wyszukaj sobie kalkulator zapotrzebowania kalorycznego, który po wpisaniu danych wyliczy za nas, ile kalorii powinniśmy jeść. W czasie diety najważniejsze jest ograniczenie cukrów prostych, czyli słodyczy. Należy uważać z owocami, ponieważ również zawierają dużo cukrów. Jednak węglowodany są nam potrzebne do życia. To z nich czerpiemy energie w pierwszej kolejności. Źródłami pełnowartościowych węglowodanów są kasze, makarony,pieczywo pełnoziarniste, ryż, warzywa i owoce. W diecie powinniśmy spożywać dużo błonnika. Dobowa dawka to 25-40 gramów. Występuje w warzywach, owocach oraz pieczywie pełnoziarnistym.

Kolejną, bardzo ważną rzeczą jest odpowiednia ilość białka. Jest ona zależna od wagi, wieku oraz aktywności fizycznej w ciągu dnia. W trakcie ćwiczeń pobudzamy do wzrostu nasze mięśnie. Jednak niektóre włókna mięśniowe są uszkadzane. Żeby je odbudować i wzmocnić nasz organizm potrzebuje białka. Jeśli nie zadbamy o jego dostarczenie, to możemy tracić nie tylko tkankę tłuszczową, ale również mięśnie. Aby sprawdzić odpowiednią ilość białka dla ciebie, poszukaj w internecie informacji na ten temat.

Trzecią rzeczą są pełnowartościowe tłuszcze, które są nam potrzebne. Powinny pochodzić z ryb morskich, awokado oraz olejów roślinnych tłoczonych na zimno. Należy unikać smażonych potraw, choć raz w tygodniu możemy pozwolić sobie na smażone danie. Jednak warto smażyć na oleju kokosowym, bądź maśle klarowanym.

Dieta to jedno, ale bez ćwiczeń nie osiągniemy efektu. Na odchudzanie najlepsze będą ćwiczenia aerobowe i interwały. Zalicza się do nich bieganie, rower, rolki i inne sporty. Zaleca się, żeby trening taki trwał minimum 30-40 minut. Przed treningiem warto zrobić rozgrzewkę, a po wysiłku należy się porozciągać. Zmniejsza to ryzyko kontuzji oraz zakwasy po treningu. Interwały to również te same sporty, ale tutaj trening trwa krócej. Polega to na ty, że wykonując ćwiczenia, na przykład bieganie, ćwiczymy w normalnym tempie przez minute, po czym robimy sprint kolejną minutę. I tak w kółko przez około 30 minut. Taki trening spala tłuszcz nie tylko w trakcie treningu, ale również po nim.

W diecie, jak i w odchudzaniu, bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie. Należy wypijać 2-3 litry wody dziennie. Rano warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny. Pobudzi to metabolizm do efektywniejszej pracy, i dzięki temu spalimy więcej kalorii.

abczdrowia.com.pl

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here