Gdzie można wykorzystać scrapbooking?

0
4259

Mało jest tak silnie wyzwalających kreatywność technik, jak scrapbooking. Ta stosunkowo mało znana technika nie tylko pozwala na osiąganie niezwykłej urody efektów graficznych, lecz także pozwala na stosunkowo tani sposób przekazania własnych myśli i uczuć. Czym właściwie jednak jest scrapbooking i w jakich sytuacjach można go zastosować?

Czym jest scrapbooking?

Scrapbooking jest techniką, którą łatwo można zidentyfikować po samej nazwie. Scrap, czyli skrawek, oznacza, że dane projekt wykonuje się za pośrednictwem wydzierania treści i za ich pomocą budowania nowych.
Czego jednak można używać do scrapbookingu? Tak naprawdę wszystkiego, co posiada się aktualnie w domu. Mogą to być oczywiście gazety, zdjęcia, kolorowy papiery, lub papier dwustronny. Doskonale sprawdzi się także brulion, bibułka, korale, suszone kwiaty, a nawet tkaniny. Wszystko to, co zna znaleźć w domu, lub ewentualnie w sklepie papierniczym. I choć w internecie znaleźć można niejeden specjalistyczny scrapbooking sklep, to jednak robienie w nich zakupów nie jest wcale konieczne do realizowania tej techniki.

Gdzie można wykorzystać tę technikę?

Powstaje jednak najważniejsze pytanie, które zadaje sobie każdy, kto ma zamiar zainteresować się tą właśnie techniką. Do czego właściwie można ją wykorzystać?
Zastosowań scrapbookingu jest naprawdę wiele. Podstawowym i oczywiście pierwszym przychodzącym do głowy jest pamiętnik. Po co go pisać, skoro można własne myśli przenieść do zeszytu lub albumu za pomocą własnoręcznie przygotowywanej grafiki.
Innym niezwykle ciekawym i często pożądanym sposobem realizacji są zaproszenia ślubne. Wiele par młodych zamiast wykonanych od linijki i przez to nudnych zaproszeń woli właśnie takie, często własnoręcznie wykonane, lub po prostu powielony przygotowany wcześniej wzór.
Innym często spotykanym zastosowaniem są różnego rodzaju konspekty reklamowe i ulotki, które w tak nietypowym wykonaniu znacznie lepiej przykuwają uwagę klienta, niż standardowy i opatrzony już schemat reklam.
Jak zatem widać scrapbooking jest nie tylko prosta i tanią techniką, lecz także posiadającą ogromne możliwości i multum zastosowań.

[Głosów:5    Średnia:1.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here