Okna przesuwne to nie tylko niezwykle nowoczesne elementy budynków, lecz również doskonale, funkcjonalne rozwiązania, które sprawdzą się w wielu pomieszczeniach.
Dziś już nie musimy martwić się o to, że duże okna przesuwne nie sprostają naszym wymaganiom, ponieważ ich popularność sprawiła, że producenci prześcigają się w oferowaniu najlepszych mechanizmów tego typu.

Funkcjonalność

Nowoczesne i wytrzymałe mechanizmy, jakie montowane są w oknach przesuwnych, sprawiają, że nawet bardzo duże i ciężkie tafle szkła z łatwością przesuwają się po zamontowanych szynach. W oknach przesuwnych wiele osób docenia to, że można je z łatwością zsuwać na jedną stronę, co dodatkowo powiększa przestrzeń i sprawia, że dane pomieszczenie jest bardziej funkcjonalne.

Oszczędność

Choć wielu osobom nadal wydaje się, że tego typu mechanizmy nie są ergonomiczne, to nic bardziej mylnego. Dziś okna przesuwne dostępne są na rynku w różnych formach. Na to, czy okna doskonale izolują pomieszczenie, główny wpływ ma grubość zastosowanego w nich szkła. Wszelkiego rodzaju modyfikacje przeszklenia, jakie oferowane są przez producentów okien przesuwnych, mają na celu ograniczenia strat ciepła. By tak się stało, dziś w oknach stosuje się zwielokrotnione warstwy szkła, a także dodatkowe folie, które zdecydowanie polepszające odporność termiczną, a co za tym idzie, redukują straty ciepła.

Okna przesuwne nowej generacji

W okna przesuwnych stosuje się specjalne pakiety szybowe, które dodatkowo wyposażone są w powłoki nisko emisyjne. Ich zadaniem jest kontrolowane przepuszczanie promieni słonecznych. W wielu modelach stosuje się też 3 szyby. Ta trzecia szyba może znacznie zmniejszyć straty ciepła w pomieszczeniach, stąd też decydując się na zamontowanie okien typu przesuwnego, warto szukać właśnie takich modeli. Im grubsza szyba, tym oczywiście konieczne jest zamontowanie dużo mocniejszych, a co za tym idzie też bardziej wytrzymałej ramy. W wielu modelach okien przesuwanych stosuje się wypełnianie przestrzeni międzyszybowych za pomocą nietoksycznych gazów szlachetnych, np. argonem, kryptonem. Gazy te wykazują doskonałe właściwości termoizolacyjne, tym samym ograniczają straty ciepła w pomieszczeniach, które łatwiej jest też ogrzać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here