Dojazd we własnym zakresie, czy w ramach wykupionych wakacji? Trudne pytanie. Jednak wszystko jest do wykalkulowania! Warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami, które powinny pomóc w podjęciu decyzji.

Dojazd, który jest zaliczony do części wykupionych wakacji jest pewnym gwarantem na dotarcie do celu bez problemów, które niestety mogą wypaść po drodze. Samolot może zostać odwołany a samochód może ulec awarii. Jeżeli, taka sytuacja miałaby miejsce z transportem, który połączony jest z ofertą wakacyjną, to konsekwencje ponosi firma i raczej na pewno szybko dojdzie do naprawy sytuacji. W przypadku dojazdu na własną rękę, jest inaczej, ponieważ to my musimy zadbać o dotarcie do określonego miejsca w określonym czasie. Jednak odwołanie lotu, czy przyjazdu pociągu na dłuższy czas jest mało spotykane i zawsze istnieje jakaś alternatywna opcja.

Jakie są zalety dojazdu, o który mamy zadbać sami? Przede wszystkim jest to dowolność wyboru. Jesteśmy w stanie sami wybrać środek komunikacji i dostosować przebywaną drogę w miarę potrzeb i możliwość do siebie. Być może będziemy chcieli zatrzymać się gdzieś przed dotarciem do celu i zostać tam na jakiś czas. Ponadto wybór środka transportu umożliwia dobranie go tak, aby czuć się komfortowo. Nie każdy jest zwolennikiem latania i nie każdy lubi przejazdy autokarem. Każda opcja ma wady i zalety i każda z nich bardziej, lub mniej pasuje komukolwiek z nas. W autokarze raczej nie rozsiądziemy się na tyle wygodnie by dłuższa trasa była komfortowa. Ponadto doskwierać nam może często utrudniony dostęp do toalety. Jeśli jednak nie jest to przeszkodą to z pewnością zaoszczędzimy trochę pieniędzy.

Środki transportu różnią się właściwie wieloma rzeczami
Najistotniejszy wydaje się czas w jakim dotrzemy do danego miejsca. W końcu podczas drogi musimy dalej, normalnie funkcjonować i dbać o własną wygodę. Dłuższa droga sprawia, że musimy zaopatrzyć się w prowiant lub mieć taką opcję oferowaną przykładowo w samolocie. Czasami, kiedy jest to wyjazd nocny, istnieje możliwość zaśnięcia co na pewno wpływa na odczucia, jakich doznamy w podróży. Jeśli nie jest to możliwe lub nie jesteśmy z jakiegoś powodu zasnąć, musimy liczyć się z faktem, że będzie trzeba zwalczyć jakoś nudę. Najczęściej do zabicia czasu wybiera się książkę, przenośną konsolę, czy po prostu zabiera się telefon z filami, muzyką i wgranymi grami. Jeśli chodzi o czytanie, nie zawsze jest to dobry wybór, gdyż nie zawsze środki komunikacji na to pozwalają. A elektronika wymaga ładowania i często połączenia z siecią. Na szczęście strony internetowe z ofertami lotów i przejazdów są często bogate w opisy pojazdów jakimi mamy podróżować. W takich opisach znajdziemy przede wszystkim oferowane usługi i udogodnienia, od posiłku, poprzez dostęp do internetu, łatwo dostępnego gniazdka, czy opcji rozkładania siedzeń.

Więc jeśli szukasz wakacyjnych ofert pod hasłem – Chorwacja – wakacje z dojazdem własnym, to warto zastanowić się nad każdym aspektem. W końcu sam dojazd jest również częścią podróży.

fabrykapodroznika.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here