Dobór fryzury w dzisiejszych czasach jest jedną z tych rzeczy, na którą zwracamy szczególną uwagę. Nieodpowiednia może zepsuć nam nie tylko naszą cerę, ale także doskonale dobrany strój. Musisz wiedzieć, że aby wyglądać doskonale całość, to znaczy twarz, włosy oraz ubranie muszą się ze sobą komponować. W dzisiejszym artykule zajmiemy się doborem dobrem fryzury. Jaka będzie najlepsza dla ciebie?

Podstawą do dobrego dopasowania fryzury jest określenie naszego kształtu czaszki. Modny styl nie zawsze musi świetnie wyglądać na naszych głowach. Często wiele kobiet oraz mężczyzn dobiera swoją fryzurę na podstawie gazet, reklam w telewizji czy internecie oraz sugestii fryzjerek. Pamiętaj, że fryzura, która świetnie wygląda na twojej koleżance lub aktorce z telewizji nie zawsze będzie odpowiednia dla Ciebie. Określmy podstawowe kształty czaszek. Jednym z najczęściej wpisywanych haseł do wyszukiwarek odnośnie tego jest twarz owalna fryzury. Co warto o takim kształcie wiedzieć? Czaszka owalna jest jedną z najpopularniejszych. Mówi się, że ma najlepsze proporcje, a stosunek długości do szerokości wynosi zazwyczaj 1,5. Z tego właśnie powodu do głowy o kształcie owalnym będą pasowały niemal wszystkie fryzury. Owalna twarz dodatkowo charakteryzuje się stosunkowo wysokim czołem i wydłużonym podbródkiem, dlatego fryzura powinna być tak dobrana, aby to w pewien sposób neutralizować, jednocześnie eksponując takie atuty, jak delikatnie zarysowane kości policzkowych.
Aby owalna twarz, optycznie przybierała kształt nieco skrócony, dobrze będzie wybrać fryzury z grzywką, dłuższą, asymetryczną lub prostą, która całkowicie zakryje czoło. W tym przypadku, znakomicie prezentują się również fryzury o liniach ciągłych oraz ukośnych. Kobiety o owalnym kształcie twarzy doskonale będą wyglądać w cieniowanych fryzurkach, utrzymanych w klimacie końcówki 20 wieku. Idealnym wyborem będzie tzw. shag haircut, czyli wystrzępione włosy do wysokości ramion, najlepiej z asymetryczną grzywką.

Kolejnym kształtem, który posiada duży odsetek ludności jest kwadrat. W tym wypadku poleca się asymetrie,a dodatkowo przedziałek oraz grzywkę. To rozwiązanie będzie dobrze kontrastować z ostrymi rysami twarzy i zmiękczy linie. Poleca się również zaczesywanie wszystkich włosów na jedną stronę. Oprócz złagodzenia kanciastych części twarzy, to uczesanie zapewni również trochę zmysłowości w kobiecym wyglądzie. Wręcz fenomenalnym rozwiązaniem dla tej twarzy, będą loki oraz fale. Fale opadające na twarz w bardzo naturalny sposób zakryją najbardziej wyeksponowane elementy kwadratowej głowy. Kiedy posiadasz naturalnie proste włosy, fale zrobione za pomocą prostownicy lub lokówki będą dobrym rozwiązaniem na specjalne spotkanie.

Dobór fryzury do kształtu twarzy jest bardzo istotnym elementem, a przynajmniej powinien być. W dzisiejszych czasach wygląd stanowi naszą wizytówkę. Warto odwiedzać dobrych fryzjerów, gdyż część z nich niestety nie wiele wie o współczesnych trendach, a rozwój w tym zakresie jest niezbyt obecny w ich codziennym życiu.

kosmetyka.edu.pl

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here