Uczniowie szkół podstawowych, a także ponadpodstawowych bardzo często mają organizowane różnego rodzaju wyjścia do teatrów i kin, a także wyjazdy, nawet do odległych zakątków świata. Nie bez znaczenia jest to, jakiego typu jest to szkoła, a także, czy nauczyciele są chętni do organizowania tego typu wyjazdów. Mogą być one połączone z nauką języka obcego, a także tematyczne. Wiele zależy od tego, jakie biuro podróży organizuje taką wycieczkę, a także, jakie są zapatrywania rodziców na ten temat. W wielu szkołach w ciągu trwania roku szkolnego organizowane są tak zwane zielone szkoły. Są to kilkudniowe wycieczki, podczas których dzieci mogą miło spędzić czas ze swoimi rówieśnikami, a także wypocząć. Przy okazji mogą pozwiedzać dany rejon swojego kraju, bo są to z reguły wycieczki, które nie są bardzo oddalone od siedziby szkoły, do której uczęszcza dziecko. W wakacje natomiast organizowane są obozy, głównie językowe, na które zapisują się dzieci z różnych klas. Cena takiego obozu jest różna i w dużej mierze zależy od ilości uczestników. Im jest ich więcej, tym cena jest niższa. Wycieczki takie są organizowane głównie przez nauczycieli języków obcych i to właśnie oni jadą jako opiekunowie razem z uczniami. Oczywiście im więcej dzieci jest zainteresowanych, tym większa ilość opiekunów jest angażowana w to przedsięwzięcie.

Co roku odbywają się obozy w Hiszpanii, bo jest to niezwykle popularny kierunek w ostatnich latach, ale także organizowana jest wycieczka do Grecji dla chętnych dzieci. Warto wiedzieć, że podczas takiej wycieczki dzieci uczą się samodzielności, a także podstaw języka obcego. A te, które już znają podstawy, doszkalają się w tej dziedzinie. Poza tym mają one okazje poznać kolegów oraz koleżanki ze swojej szkoły i to nie tylko tych w swoim wieku, ale także osoby starsze, albo młodsze. Dzięki temu uczą się także funkcjonowania w większych grupach, co z całą pewnością przyda się im w dorosłym życiu. Każda osoba, która chce zapisać dziecko na taki obóz, musi wcześniej dowiedzieć się, czy w danej szkole w ogóle organizowane są tego typu aktywności. Niestety nie w każdej szkole są chętni do tego, żeby poświęcić swój czas wolny nauczyciele. Mimo że mają za to płacone, chcą jednak odpocząć od uczniów, którzy dali im w kość podczas trwania roku szkolnego. Tego typu wycieczki zazwyczaj trwają dwa tygodnie i w większości przypadków podróż odbywa się autokarem, bo pozwala to zminimalizować koszty podróży, a tym samy sprawia to, że cena takiego obozu nie jest bardzo wysoka.

Nie oznacza to jednak, że jest ona niska. Trzeba liczyć się z niemałym wydatkiem, bo oprócz opłacenia przejazdu oraz zakwaterowania, a także wyżywienia, dziecko musi mieć wykupione ubezpieczenie, a także dodatkową gotówkę przy sobie, którą będzie mogło przeznaczyć na bilety do muzeum, albo do katedr. Ponadto przydatna także będzie gotówka na dodatkowe, niezaplanowane wydatki. Można do nich zaliczyć zakup pamiątek oraz przekąsek w ciągu dnia, gdy dzieci nie będą miały dostępu do stołówki.

weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here