Depilacja laserowa to jedna z najpopularniejszych metod usuwania zbędnego lub po prostu niechcianego owłosienia z rożnych partii ciała. Co ważne, jest to metoda dająca trwałe efekty. To bardzo kuszące rozwiązanie ma jednak kilka poważnych ograniczeń. Dziś sprawdzamy jak przygotować się do zabiegu, a także jakie są dla niego przeciwwskazania.

Depilacja laserowa – co przed, a co po zabiegu?

Depilacja laserowa rządzi się swoimi prawami i wprowadza kilka ważnych zagadnień, z którymi należy się zapoznać jeszcze przed wizytą. Po pierwsze opalenizna. Mianowicie tuż przed zabiegiem nie powinno się narażać skóry na silne promieniowanie słoneczne. Wiele salonów informuje swoje klientki, że depilacja laserowa jest najlepsza w okresie jesienno-zimowym. Wówczas istnieje najmniejsze ryzyko wystawiania depilowanych miejsc na słońce. Następnie należy zapoznać się z listą zakazanych leków i suplementów. Okazuje się, że nawet herbatki odchudzające, czy tez napary ziołowe należy odstawić na co najmniej kilka tygodni przed planowanym zabiegiem.

Odpowiednią przerwę należy również zastosować po przyjmowaniu leków z antybiotykiem. Jej czas to około dwa tygodnie. Kilka istotnych zasad dotyczy również depilacji i zabiegów kosmetycznych. Mianowicie przed zabiegiem nie powinno się stosować, żadnych innych metod golenia poza tradycyjną maszynką. Odłożyć więc na bok trzeba wosk, depilator, kremy, czy też pęsetę. Zrezygnować należy również z silnie działających peelingów i innych zabiegów o działaniu głęboko oczyszczającym. Co więcej tego rodzaju zasady przypadają również na okres następujący po wykonaniu zabiegu. Dochodzi do nich jeszcze zakaz kąpieli w basenie, a także korzystania z sauny. Odradza się również gorące kąpiele i stosowanie kremów na bazie spirytusu. Te wszystkie zalecenia są bardzo ważne, ponieważ wpływają w znaczący sposób na ewentualne powikłania mogące wystąpić po zabiegu depilacji.

Depilacja laserowa – dla każdego?

Trwałe efekty depilacji wpływają na stale rosnącą popularność tego zabiegu, o czym można się przekonać przy odwiedzeniu https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-opole/. Niestety jak się okazuje niektóre osoby są zmuszone z niego zrezygnować. Do nich zaliczają się chociażby kobiety w ciąży i te karmiące piersią. Przeciwwskazaniem są również wspomniane powyżej napary ziołowe, a dokładniej te składające się z substancji światłouczulających. Do nich zalicza się choćby: dziurawiec, nagietek, skrzyp polny, szałwia i bratek.

Podobne działanie mają także antybiotyki. Właśnie dlatego po przyjmowaniu ziół, czy tez antybiotyków należy zastosować dwu tygodniową przerwę przed zabiegiem depilacji. Znacznie dłużej, bo aż półroku należy odczekać po terapii retinoidami. Nie do końca przeciwwskazaniem, ale jednak elementem niepożądanym będzie miesiączka. O ile nie przeszkadza ona w depilacji nóg, pach, czy też fragmentów twarzy to może być mało komfortowa przy depilacji brazylijskiej. Jednak jeśli klientka jest pewna, że nie będzie jej ona przeszkadzała podczas zabiegu to może się na nią wybrać w tym okresie. Ograniczeniem wpływającym na możliwość przeprowadzenia zabiegu są także choroby skórne jak np. łuszczyca, bielactwo, czy opryszczka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here