W dzisiejszych czasach, coraz więcej ludzi jest świadomych tego, jak wielki wpływ na ich zdrowie, jego długość oraz jakość ma zdrowe odżywianie się, oraz aktywność fizyczna.
Coraz więcej z nas, chce żyć pełnią życia, i do późnych lat starości cieszyć się dobrym zdrowiem, oraz sprawnością fizyczną. Średnia długość życia, ku radości wielu z nas sukcesywnie się wydłuża. Mamy dostęp do coraz skuteczniejszych metod leczenia, jak i do coraz większej ilości zabiegów pozwalających zatrzymać młodość, i dobre samopoczucie na dłużej.

Bezpośredni wpływ na nasze życie, oraz zdrowie ma odpowiednia dieta. Dobrze skomponowana wpłynie zbawiennie nie tylko na naszą sylwetkę, ale i na poprawę zdrowia, samopoczucia a niekiedy nawet upora się z istniejącymi w nas chorobami. Warto zwrócić uwagę na to co każdego dnia, znajduje się na naszym talerzu.
Dietetycy biją na alarm, w związku z coraz większa skalą otyłości i to dotyczącą już nie tylko u dorosłych, ale coraz częściej dzieci.

slodycze

Cukier jest bardzo szkodliwą substancją i choć poprawia smak, wielu słodyczy czy potraw, powinniśmy postarać się wyeliminować go ze swojego jadłospisu. Jego słodki smak, sprawia że z czasem, jesteśmy skłonni jeść go, w coraz większych ilościach. Udowodniono, że uzależnia z całkiem podobnym skutkiem jak narkotyki. Poprzez spożywanie słodyczy, oraz produktów bogatych w cukier, nie narażamy się tylko na problemy z wagą i ale również na szereg niebezpiecznych chorób, prowadzących w swych skutkach nawet do zagrożenia życia.

Poprzez nadmierne spożywanie cukru i produktów w niego bogatych, narażamy nasze zęby na próchnicę, a cały nasz organizm na przyspieszony proces starzenia. Zbyt duża ilość spożywanego cukru prowadzi do chorób serca, nerek, powoduje problemy z ciśnieniem. Układ kostny również jest narażony na negatywne skutki, nadmiernego spożywania cukru. Poza tym cukier powoduje ospałość, zmęczenie i mniejszą efektywność organizmu, co w dzisiejszych czasach staje się dużym problemem, bo każdy chciałby być aktywny i tryskać energią przez większą część dnia.

Co zrobić w przypadku gdy, jesteśmy w stanie odmówić sobie słodzenia kawy czy herbaty, ale mamy niezdrową skłonność do jedzenia słodyczy?
Czy jest możliwe, aby zastąpić słodycze w taki sposób, abyśmy mieli przyzwolenie na miłe dla podniebienia łakocie, a nie szkodzili swojemu zdrowiu? Odpowiedź na to pytanie na szczęście jest twierdząca.
W dzisiejszych czasach, gdy mamy nieograniczony dostęp do sklepów ze zdrową żywnością, a i w standardowych sklepach wybór produktów bez cukru nie jest już problemem, jesteśmy w stanie bez większych problemów zabrać się do eliminacji niezdrowych słodyczy, ze swojego jadłospisu.

Wiele osób, bierze sobie mocno do serca postanowienie zerwania ze słodkim nałogiem i postanawia nie jeść słodyczy w ogóle. Niestety prędzej czy później bardzo często okazuje się, że dane osoby nie wytrzymują restrykcyjnej diety i kupują często po kryjomu słodycze, aby zjadać je w zaciszu domowym, w tajemnicy przed innymi. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto jest nie ograniczać sobie słodyczy ogólnie, tylko zastanowić się czym zastąpić słodycze w codziennej diecie.

słodycze owoce

W sklepach znajdziemy już wiele propozycji, batonów cukierków czy czekolad bez cukru. Warto jednak spojrzeć na ich skład, często zdarza się owszem cukru one nie zawierają, ale za to całe morze innych szkodliwych substancji. Dlatego dobrą opcją dla zaspokojenia ochoty na słodycze, są wszelkiego rodzaju suszone owoce. Zaopatrzmy się w suszone śliwki, rodzynki, morele, banany, daktyle, mango, żurawinę czy tez figi. Możemy z nich przygotować ciekawe mieszanki i zabierać ze sobą w pojemniczkach, na przykład do pracy.

Drugim ciekawym rozwiązaniem pozwalającym zastąpić niezdrowe słodycze, jest pokuszenie się o zrobienie własnych, domowych zdrowych słodkości. Z powodzeniem i w krótkim czasie, większość z nas wykona domowej roboty batoniki z płatków owsianych i bakalii. Czy też aromatyczne ciasteczka z płatków jaglanych bez dodatku cukru, ale za to bogate w orzechy, rodzynki i starte jabłko z cynamonem.

Możemy zrobić domowej roboty jogurty z ulubionymi owocami. Zamrożone w zgrabnych foremkach, będą namiastką słodkich kupnych lodów, z tym że w zdecydowanie zdrowszej wersji.
Słodycze nie tylko łatwo jest zastąpić innymi produktami, ale i trzeba to zacząć robić im szybciej tego dokonamy tym lepiej. Po kilku tygodniach diety bez słodyczy, nasz organizm będzie domagał się ich coraz mniej aż w końcu nawyk całkiem zniknie, a nasze ciało, zdrowie i samopoczucie tylko na tym zyska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here