Osoby, które pragną się odchudzić, niezależnie od tego czy cierpią na dużą otyłość, czy niewielką nadwagę – mogą rozważyć pomoc dietetyka. Dietetycy są fachowcami w swojej dziedzinie i pomogli już wielu ludziom trwałe i zdrowo schudnąć.

Z pewnością całej pracy dietetycy za nas nie wykonają. Nie można się łudzić, że sami rozwiążą nasz problem. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że są tylko drogowskazem. Pokazują, co mamy robić, jak się odżywiać. Dają nam pewien plan do wykonania, zadania jednak musimy wykonywać sami. To my będziemy przygotowywać posiłki według określonego planu, będziemy robić zakupy. To my będziemy pilnować tego, by nie ulec pokusie i nie podjadać pomiędzy posiłkami.

Niektórzy uważają, że dietetycy są niepotrzebni. Wystarczy mniej i zdrowiej jeść i więcej się ruszać, a waga sama wróci do normy. I rzeczywiście w niektórych przypadkach tak bywa. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna pomaga zmienić niektórych życie bez pomocy z zewnątrz. Są jednak ludzie, dla których jest to problem. Nie mają wewnętrznej motywacji i wiedzy, co oznacza zdrowe odchudzanie. Przez lata, od wczesnego dzieciństwa, wpajane mieli złe nawyki żywieniowe, które wcale nie jest prosto zmienić. Przekonania, utrwalane latami, zostają w głowie na długo.

Dietetyk jest w stanie dokładnie ocenić, dla każdej osoby indywidualnie, kaloryczność posiłków oraz ile tłuszczów, białka i ile węglowodanów dziennie osoba powinna przyjmować. Rozpisuje to na smaczne i łatwe w przyrządzeniu posiłki, uwzględniając gust kulinarny, preferencje swojego klienta. Dietetycy mają za zadanie dbać nie tylko o linię, ale przede wszystkim o dostarczenie dla naszego organizmu wszelkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych i witamin. Dieta powinna być urozmaicona i pomimo zmniejszonej kaloryczności – bogata w witaminy i niezbędne mikroelementy.

Dietetycy starają się ułożyć dietę tak, aby nie dopuścić do nadmiernego poczucia głodu. Posiłki, choć niewielkie, bywają jednak regularne i dostarczają potrzebnej energii.

czasabsolwenta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here