Jeżeli jesteś osobą, która ukończyła 18 lat na pewno myślałeś nad wyrobieniem prawa jazdy. Pierwszą kategorią, która przyszła Ci do głowy zapewne była to kategoria B, czyli samochody osobowe. Możliwe, że gdy jesteś osobą starszą zastanawiałeś się nad innymi kategoriami. Wiele osób przystępuje do kursów innych kategorii. Powodami tego mogą być chęć podróżowania innym środkiem transportu jak choćby motocykl, lub w celu przystąpienia do pracy jako kierowca tira. Niemniej, aby móc poruszać się różnymi środkami transportu, należy wyrobić sobie odpowiednie kategorie prawa jazdy. Podstawowym pytaniem jakie możesz sobie zadać jest: ile trwa kurs na prawo jazdy dla różnych kategorii?
Postaramy to pokrótce omówić.

Kurs na prawo jazdy kategorii B trwa 30 godzin. Dodatkowo, 2,5 godziny na lekcje pierwszej pomocy. Podczas kursu instruktor zapoznaje nas z częścią teoretyczną egzaminu oraz uczy jak poprawnie poruszać się po drodze. Należy pamiętać, że nasze 30 godzin nie wyjeździmy jedna po drugiej. Zależnie od szkoły jazdy i instruktora nasze godziny będą rozłożone w okresie nawet do 6 tygodni.
Przejdźmy do kategorii C uprawniającej do poruszania się pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu bądź C+E, która uprawnia nas do poruszania się pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5t łącznie z przyczepą. Kurs prawa jazdy składa się zazwyczaj z 20 godzin zajęć teoretycznych oraz 30 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia praktyczne odbywają się na samochodach ciężarowych producenta MAN. Kurs teoretyczny często odbywa się online w formie szkoleń e-learningowych, bądź tradycyjnych wykładów.
Innym rodzajem prawa jazdy, cieszącym się ogromną popularnością szczególnie wśród młodych osób jest kategoria A, czyli motocykl. Czas trwania takiego kursu jest różny, jednak minimum 30 godzin teorii oraz 20 godzin zajęć praktycznych.
Jak widać kursy na prawa jazdy są zróżnicowane pod względem czasu ich trwania, a całkowity czas zależy od naszego zaangażowania oraz firm udzielających dane kursy.

innowacjaiwiedza.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here