Nadchodzi ten wyczekiwany moment, chwila w której dowiadujesz się, że jesteś w ciąży. Cały świat zaczyna wirować, wszystko inne na moment przestaje istnieć, a ty zaczynasz być jedną z najszczęśliwszych kobiet na ziemi. Dziecko jest jednym z największych darów, jakie może dać nam życie, nic więc dziwnego, że wiadomość o ciąży zawsze powala nas z nóg. Jednych bardziej, drugich mniej, ale zawsze towarzyszą temu przeogromne emocje.

Rozpoczyna się nowy etap w życiu, na który nikt tak naprawdę nie jest w stanie nas do końca przygotować. Pojawiają się wątpliwości w naszą intuicje, naszą siłę, oraz umiejętności. Czasem przeczytanie kilkudziesięciu stosów książek, nie daje nam stuprocentowej pewności, przed tym co ma się za chwilę wydarzyć. Czujemy się bezradni w obliczu nowego wyzwania, tego co nas czeka.

Zrozumiałe jest to, że się boimy, nie ma w tym nic złego, każdy kiedyś coś zaczynał, każdy kiedyś się czegoś uczył, a przy tym popełniał dużo błędów. Tak samo jest i z rodzicielstwem, czasem trzeba wylać wiele łez, nie przespać całej nocy, czy paść ze zmęczenia. Jedno jest pewne każdy z nas popełnia błędy. Starajmy się je jednak ograniczać, jak tylko się da. Nie wstydźmy się pytać, nie wstydźmy się słuchać i czytać. Zaczyna się szykowanie wyprawki, kolekcjonowanie ciuszków, zbieranie wszystkich gadżetów składanie łóżeczka, wszystko to na co tak długo czekaliśmy, a wraz z tym pojawiają się pierwsze pytania.

opalać

Jak o siebie zadbać w ciąży? Co powinnam jeść?

Czego lepiej unikać? Pojawia się tysiąc myśli na minutę, a wraz z tym jeszcze więcej obaw.
Każda z nas podczas tego błogosławionego stanu, chciałaby prezentować się, mimo widocznego brzuszka, po prostu atrakcyjnie i kobieco. Niestety nie zawsze może to iść w parze ,z bezpieczeństwem naszym i naszego przyszłego maluszka. Kobieta powinna zrozumieć, że w tym stanie nie naraża już tylko siebie, dlatego warto czasem odpuścić i dokładnie przeczytać, jakie zagrożenia czekają na nasze dziecko podczas ciąży.

Jednym z takich tematów, które przyszłe mamy poruszają jest opalanie. No właśnie! Czy w ciąży można się opalać? Lekarze przestrzegają nas przede wszystkim, przed nadmiernym i nagminnym opalaniem. Każde przedawkowanie słońca może nam zaszkodzić, czy to jesteśmy w ciąży, czy też nie. Nie ma reguły, poparzenia słoneczne, zmiany skórne, oraz nowotwory mogą dotknąć każdego.

Natomiast wiele się też słyszy, o tym, jak w dzisiejszych czasach brakuje nam bardzo witaminy D, D3, która pełni ważną rolę w naszym organizmie, chociażby ze względu na gospodarkę wapniową i fosforową.
Wskazane jest zatem, by chociaż przez pół godzinki, przy dobrej pogodzie pospacerować, zaczerpnąć świeżego powietrza i złapać ciepłe promyki słońca, które sprawią, że nasze samopoczucie poprawi się, a uśmiech chętniej będzie pojawiał się na twarzy. Nie jest zabronione korzystać z promieni słonecznych, jakie oferuje nam przyroda, która jak się okazuje, też jest bardzo ważna i przydatna, jeżeli chodzi o nasz zdrowie.

Obcowanie z naturą zawsze będzie dla nas lepszym i zdrowszym rozwiązaniem, niż siedzenie w domu przed telewizorem. Zatem korzystajmy w ciąży z uroków jakie daje nam przyroda, korzystajmy z promieni słonecznych, chociażby po to, by poprawić sobie samopoczucie, ale także, by nasz organizm otrzymywał wszystko, to co najlepsze. Pamiętajmy tylko o tym, że każde przebywanie na słońcu ma być przemyślane i rozłożone tak, by zarówno nam, jak i naszemu przyszłemu potomstwu, żadna krzywda się nie stała.

w ciąży

Nakrycie głowy jest wskazane w każdym przypadku. Nie zapomnijmy, też o różnych kremach i balsamach dostosowanych do naszych potrzeb i dostosowanych do stanu, w jakim obecnie się znajdujemy.
Bycie w ciąży nie musi kojarzyć nam się tylko i wyłącznie z nudnościami, zgagami, bólem głowy, czy innymi dolegliwościami. Bycie w ciąży może być dla nas pięknym stanem, niesamowitym przeżyciem, tylko trzeba po prostu zwrócić na siebie większą uwagę, zadbać o swoje ciało, o swoje potrzeby, które na pewno są większe niż zazwyczaj. Nie zapominajmy poleżeć, odpocząć, zrelaksować się przy dobrej książce, czy nostalgicznej muzyce.

Niech w tym czasie nie zabraknie nam świeżego powietrza, przyjemnych promyków słońca, kubka dobrej herbaty i osoby, która będzie przy naszym boku, będzie znosiła te wszystkie bóle, marudzenia, narzekania. Nie martwcie się, to wszystko minie. Wyobraźcie sobie, że już za chwilę, tuż za rogiem, czeka na was wspaniała przygoda, piękny czas, w którym dopiero wtedy przekonamy się co to znaczy prawdziwa miłość. Dlatego dbajmy o to co najpiękniejsze i nie zapominajmy, w tym wszystkim o sobie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here