Dla wielu osób doba ma za mało godzin. Czas umyka nam pod palcami, jak to się mówi, mamy go coraz mniej i niestety czas jest dobrem, którego nie jesteśmy w stanie kupić. Każdy z nas ma bardzo dużo na głowie: pełnoetatowa praca, zajęcia pozaszkolne dzieci, wizyty w klubie fitness… Nie jesteśmy w stanie rozszerzyć doby o kilka dodatkowych godzin. Całe szczęście naprzeciw naszym oczekiwaniom przychodzi technologia, która pozwala ułatwić nam życie.

Wielu z nas właśnie w tym zabieganym życiu nie ma czasu na gotowanie, a niestety nasz organizm nie funkcjonuje bez jedzenia. Urządzeniem, które przychodzi nam z pomocą jest kuchenka mikrofalowa. Nic nadzwyczajnego, a jednak. Ile razy byłeś głodny, ale miałeś już dosyć popijania herbatą bułki, obłożonej serem i sałatą. Mikrofala może i nie jest dla niektórych innowacyjnym urządzeniem, jednakże niewątpliwie ułatwia życie. Pozwala nam w bardzo szybki sposób podgrzać potrawy, tak by były smaczniejsze.

Pierwsze kuchenki mikrofalowe zostały wprowadzone na rynek już w 1947 roku, także nie jest to aż tak nowy nabytek technologiczny. Zasadą działania takiej kuchenki są mikrofale, stąd potocznie nazywamy ją mikrofalówką. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że mikrofale wpływają na przedmiot znajdujący się w kuchence i podnoszą temperaturę cząsteczek danego przedmiotu.

mikrofala

Kuchenka mikrofalowa jest niezbędnym sprzętem nie tylko zabieganej pani domu, także można ją spotkać w wielu gospodarstwach domowych. U mnie w domu mikrofala jest bardzo często używana, stąd bardzo szybko w jej wnętrzu pojawia się brud bądź nieprzyjemny zapach. Zanim podpowiem kilka sposobów na czyszczenie mikrofali, najpierw kilka sposobów, które pomogą zapobiec brudzeniu się jej. Oczywiście najlepiej, aby z tymi poradami zapoznali się wszyscy domownicy, bo co z tego, jeśli ty będziesz tego przestrzegać a pozostali nie.

Po pierwsze najważniejsze jest to, by zapoznać się z instrukcją obsługi danej kuchenki mikrofalowej. Jeśli kuchenka jest z drugiej ręki i nie ma w zestawie instrukcji warto zajrzeć do internetu i takową odnaleźć. Ważne jest to, gdyż instrukcja podaje nam wiele rzetelnych odpowiedzi dotyczących obsługi, konserwacji danej mikrofali. Po drugie: podczas użytkowania mikrofali, pamiętaj, aby nie wkładać do niej metalowych, drewnianych i niektórych plastikowych sztućców, pojemników.

Włożenie takich przedmiotów na pewno grozi zabrudzeniem wnętrza kuchenki, a nawet może prowadzić do jej zepsucia. Podczas zakupów sprawdzaj etykiety, co można włożyć do mikrofali. Najważniejsze jest to, aby rzeczywiście stosować się do zaleceń producenta. I po trzecie: podgrzewane jedzenie często pryska, dlatego aby zapobiec pobrudzenia całej mikrofali można przykryć dane jedzenie folią kuchenną, ręcznikiem papierowym bądź zakupić specjalną przykrywkę, która ochroni wnętrze urządzenia. Pod wpływem wzrastającej temperatury jedzenie w szczelnie zamkniętych pojemnikach może wybuchnąć, dlatego przed włożeniem czegoś do kuchenki sprawdź, czy dany pojemnik nadaje się do tego.
Pomimo tego, że zasady wymienione powyżej są stosowane, często jednak i tak dochodzi do zabrudzenia wnętrza mikrofali.

Czyszczenie mikrofali nie należy do skomplikowanych.

Najważniejsze jest to, aby wykonywać to w miarę regularnie i oczywiście, znając kilka prostych sztuczek nigdy nie będzie to wam sprawiało większego problemu.

czyszczenie mikrofali

Jednym ze sposobów jest czyszczenie parą, wytworzoną wewnątrz urządzenia. Jest kilka sposobów na to:
– zwilż kilka listków ręcznika papierowego i umieść we wnętrzu mikrofali. Uruchom ją na około 1 minutę na najwyższym temperaturę. Powinna wytworzyć się para, którą po schłodzeniu mikrofali będzie można wytrzeć razem z zalegającym w niej brudem. Podczas podgrzewania ręcznika nie odchodź od urządzenia i kontroluj to.
-zwilż bawełnianą ścierkę i postępuj podobnie, jak ze zwilżonym ręcznikiem. Różnica jest taka, że ścierkę można podgrzewać około 3-4 minuty. Ważne, aby ścierka była bawełniana, inny surowiec może ulec podpaleniu bądź roztopieniu.
-wlej wodę do miski lub kubka, przeznaczonego do stosowania w mikrofali i włóż do urządzenia. Podgrzewaj również około 3 minuty. Następnie postępuj analogicznie, jak w wyżej wymienionych przykładach.

Wymienione sposoby są skuteczne na zaschnięty brud. Jednak jeśli nasza mikrofala potrzebuje tylko odświeżenia to z pomocą przyjdzie woda z odrobiną octu. Ocet działa odkażająco i zabija nieprzyjemny zapach. Po umyciu takim roztworem, wystarczy zostawić mikrofale otwartą na kilka minut, a nieprzyjemny zapach octu szybko wywietrzeje.

Do mycia mikrofali także można używać wody z cytryną, która pozostawi we wnętrzu mikrofali przyjemny zapach. Zarówno ocet i cytrynę także można wykorzystać z wodą, która ma wytworzyć parę w urządzeniu.
Sposobów na czyszczenie kuchenki mikrofalowej jest wiele. Pamiętajmy, że regularne czyszczenie pozwoli nam cieszyć się dłużej sprawnym urządzeniem i smacznym jedzeniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here