Od dziecka wielu z nas wierzy, że magia istnieje, ale są też tacy, którzy ciągle się zastanawiają czy magia istnieje oraz czy naprawdę można czarować i przewidywać przyszłość.

Dla osób, które wychowały się na twórczości J. K. Rowling, czyli na serii o Harrym Potterze i jego przygodach w Hogwarcie pytanie czy magia istnieje jest bezsensowne. Dla nich magia, to dzieciństwo. Oni zaczytywali się w książkach o przygodach Harry’ego, Rona i Hermiony. Czekali na kolejne filmy i gry z tego uniwersum. Organizowali specjalne zloty dla czarodziejów i fanów książek Rowling. Strugali sobie różdżki z patyków, szyli sobie szaty z prześcieradeł. Dla nich magia i czary istnieją.

Również dla ludziach, którzy wychowali się na książkach Tolkiena takich jak trylogia Władca Pierścieni i Hobbit pytanie czy magia istnieje nie ma sensu. Oni uwielbiali postać Gandalfa, czyli czarodzieja, który razem z resztą paczki przeżywał różne przygody. To oni oglądali filmy z uniwersum Władcy Pierścieni i Hobbita, które stały się jednym z największych filmowych hitów w historii kina.
Także dla całej masy fanów serialu Gra o Tron oraz serii książek Pieśń lodu i ognia pytanie czy magia istnieje nie ma sensu, ponieważ dla nich czary i magia, to coś normalnego co kieruje przygodami ich ulubionych bohaterów.

Można by wymieniać także całą masę innych powieści, opowiadań, filmów i seriali, które udowadniają, że czary i magia istnieje. Wszystkie te dzieła literackie i produkcje filmowe mają swoich wiernych i oddanych fanów, którzy wierzą w to, że to prawda.

czy magia istnieje

Natomiast jest cała rzesza sceptyków, która zastanawia się czy magia istnieje

Takie osoby potrzebują dowodów tu i teraz. Najlepiej na własnych oczach chcieliby, aby ktoś wyczarował przed nimi kulę ognia albo bukiet kwiatów. Oczywiście każdy może mieć własne zdanie na tematów czarów, ale czy świat z magią, wróżbiarstwem, jasnowidztwem i całym spektrum zjawisk nadprzyrodzonych nie jest po prostu ciekawszy. Gdyby świat faktycznie istniał bez czarodziejów i wiedźm, to czy byłoby o nich tak głośno w różnych przekazach historycznych. Wszak w każdym społeczeństwie na przestrzeni wszystkich epok można znaleźć wzmiankę o czarach, magii albo czarownikach.

W starożytnym Egipcie, w średniowiecznej Europie, w historycznej Azji, w afrykańskich społeczeństwach, wszędzie tam można znaleźć informację o czarach, które są nieodłącznym elementem ich kultury albo historii.
Również przez większość religii na świecie ludzie zaczęli zastanawiać się czy magia istnieje, ponieważ większość tych wyznań neguje istnienie czego takiego jak czary. Spowodowane jest to strachem przed czymś niezrozumiałym i nieznanym, a także przed tym, aby magia nie odciągnęła ludzi od wiary. Chociaż w Afryce wiele religii jest ściśle powiązana z czarami, a ich kapłani są zarazem szamanami uprawiającymi czary.

Wielu badaczy i naukowców zastanawiało się czy magia istnieje i badali owe zagadnienie. Niektórzy próbowali zanegować istnienie czarów i magii licznymi naukowymi dowodami, które zawierali w grubych księgach. Bardziej awangardowi naukowcy zaczynali wierzyć w istnienie czarów i zaczęli opisywać swoje przemyślenia i badania w swoich książkach. Niestety wielu z nich nigdy nie była brana na poważnie, a ich dzieła były brane bardzo sceptycznie przez czytelników, którzy nie wierzyli w magię.

magia

W internecie można znaleźć wiele grup, które próbują odpowiedzieć na pytanie czy magia istnieje, a także szukają dowodów na istnienie czarów. Są to grupy zapaleńców i ideowców, którzy bardzo wierzą, że uda im się osiągnąć swój cel i znajdą dowody na swoje tezy.
Na przestrzeni lat pojawiło się także dużo dzieł literackich, które poruszają zagadnienie czy magia istnieje, a także czy można jej się nauczyć. Niektóre te książki są na dosyć niskim poziomie, ale niektóre są pisane przez profesjonalnych i rzetelnych pisarzy, którzy starają udowodnić się swoje racje.

Jeżeli nadal zastanawiasz się czy magia istnieje powinieneś zajrzeć w głąb swojej wyobraźni i wtedy odpowiedzieć sobie na pytanie czy magia istnieje. Wszak wszystko zależy od nas i wszystko czego zapragniemy może się urzeczywistnić. Nawet, to czy rzeczywiście istnieje coś takiego jak czary i magia.
Podsumowując. Każdy z osobna powinien decydować w co chce wierzyć. Jeżeli chce wierzyć w kosmitów, to jego decyzja. Jeżeli chce wierzyć w boga, to jego sprawa. Jeżeli chce wierzyć w magię, to też jego sprawa i powinniśmy, to uszanować, a nie krytykować. Przecież każdy kiedyś wierzył w magię. Nawet przez chwilę. Jak był dzieckiem.

[Głosów:4    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here