Zdrowe odżywianie stało się bardzo popularne w ostatnim czasie. Mity, które go dotyczą pojawiły się w naszej świadomości i uparcie w niej funkcjonują. W obecnych czasach wielu ludzi szuka informacji w mało wiarygodnych źródłach. Sporą ilość ciekawostek o zdrowym żywieniu możemy przeczytać w internecie, jednak czy wszystkie są prawdziwe?

Suplementy diety zastąpią nam świeże produkty

Gdyby suplementy diety były w stanie zastąpić produkty spożywcze, nie musielibyśmy jeść pomidora czy kaszy. Obecnie tego typu preparaty są dostępne praktycznie wszędzie, w supermarkecie, na stacji benzynowej, czy w sklepie zielarskim. W wyniku tego ludzie kupują ich spore ilości, myśląc że zapewnią im zdrowie i lepsze samopoczucie.

Prawda jest taka, że zażywanie nawet najdroższego preparatu nie zastąpi zdrowego odżywiania. W dodatku w wyniku przyjmowania nadmiaru suplementów diety, można doprowadzić do hiperwitaminozy, która nie jest korzystna dla naszego zdrowia.

Produkty naturalne, zawsze są korzystne dla organizmu

Większość osób wychodzi z założenia, że to co naturalne jest bardzo zdrowe. Wcale tak nie jest, weźmy pod lupę chociażby miód naturalny oraz syrop klonowy, oba te produkty cieszą się sporą popularnością wśród osób, które dbają o swoją sylwetkę, lub chcą zrzucić zbędne kilogramy. Prawda jest jednak taka, że są źródłem dość dużej zawartości cukru. Jeżeli będziemy je spożywać w nadmiarze, może to wpłynąć na poziom glukozy.

Kolejny przykład to grzyby, jest to naturalny produkty, jednak niektóre odmiany są trujące. Co może prowadzić nawet do śmierci. Podobnie jest z orzechami, niby zdrowe, ale jeżeli ktoś ma na nie alergię, może się to bardzo źle skończyć.

Białe produkty spożywcze są złe

‚Cukier to biała śmierć’ to hasło słyszał chyba każdy, chociaż raz w swoim życiu. Podobnie jest z białym pieczywem, jest ono uznawane za bardzo niezdrowy produkt. Bardzo często można usłyszeć, że wszystkie białe produkty, są szkodliwe dla naszego zdrowia. Do tego są pozbawione składników odżywczych. Jeżeli faktycznie byłoby to prawdą, nie jedlibyśmy drobiu, cebuli, selera, czy kalafiora. Oczywiście wysoko przetworzone produkty powinniśmy odstawić, jeżeli zależy nam na jak najlepszym zdrowiu, jednak nie można twierdzić, że wszystkie białe produkty są szkodliwe dla nas.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/mity-na-temat-zdrowego-odzywiania-4-najpopularniejsze/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here