Grenlandia to kraj bezkresnej przyrody, lodowców i fiordy. Jest to idealne miejsca dla tych osób, które chcą przeżyć arktyczną przygodę, którą wspominać będą przez wiele długich lat.

Przepiękne miasta Uummannaq i Ilulissat

Uummannaq otoczone jest malowniczymi górami i fiordami, które zachwycą nawet najbardziej wymagających i najbardziej wybrednych turystów. W Uummannaq miejscowa ludność trudni się łowiectwem i rybołówstwem. To właśnie w okolicach Uummannaq niedawno odkryto grenlandzkie mumie, które można obejrzeć w miejskim muzeum. Ilulissat to z kolei stosunkowo niewielkie miasteczko położone na północ od Koła Polarnego. Miasteczko otoczone jest majestatycznymi górami lodowymi. To właśnie tutaj odkryto pierwsze ślady kultury Innuitów.

Kiedy wybrać się do Grenlandii

Data wycieczki do Grenlandii ma olbrzymie znaczenie. Pamiętać należy o tym, że nie wszystkie atrakcje tego kraju będzie można zwiedzić przez cały rok, dlatego też warto rozsądnie zaplanować swój wyjazd. Praktycznie wszystkie aktywności związane bezpośrednio z przebywaniem na łonie natury uzależnione są od pory roku, a dokładniej mówiąc od pogody.

Kangerlussuaq i Ilulissat

Jednym z najpopularniejszych punktów wypadowych wycieczek do Grenlandii (https://logostour.pl/kraje/grenlandia) jest Kangerlussuaq. Miejscowość znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Grenlandii. Warto wspomnieć o tym, że to właśnie tutaj znajduje się bardzo duże lotnisko, do którego możemy dostać się w niecałe 5 godzin z Kopenhagi. Jest to idealna miejscowość dla osób, które zaczynają dopiero swoją podróż.

Ilulissat to z kolei miasto położone nad Zatoką Disko, które w chwili obecnej jest najbardziej turystycznym miejscem w Grenlandii. To właśnie tutaj znajdziemy najwięcej morskich zwierząt w rejonie. Na szczególną uwagę zasługuje wypełniony lodem fiord, do którego uchodzi lodowiec półkuli północnej. Przepiękny widok gór lodu, które wystają z wody na kilkadziesiąt metrów zrobią na każdym olbrzymie wrażenie. Godna uwagi jest także gmina Qaanaaq, która słynie z tradycyjnego myślistwa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here