Marzeniem wielu nastolatków, szczególnie pośród płci męskiej, jest posiadanie samochodu. Wiele osób czeka z niecierpliwością do ukończenia osiemnastego roku życia, aby zdać prawo jazdy i móc uzyskać uprawnienia do prowadzenia samochodu osobowego.
Same uprawnienia nie dają jednak niczego. Po zdaniu prawa jazdy i otrzymania dokumentu trzeba mieć jeszcze czym jeździć. Część osób na pewno dostanie samochód od rodziców. Są jednak osoby, które nie mają takiego przywileju i muszą zarobić na niego same.
Kluczowym momentem jest z pewnością chwila zakupu auta. Niemniej jednak wiąże się to z pewnymi obostrzeniami. Przede wszystkim zakupiony samochód trzeba ubezpieczyć. W Polsce istnieje obowiązek posiadania OC komunikacyjnego. Za brak posiadania takiego ubezpieczenia grożą wysokie kary finansowe, które nakłada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.
Młody kierowca po zakupie auta często zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu. Bardziej niedoświadczeni myślą, że są to groszowe sprawy, ponieważ ich rodzice płacą stosunkowo niewielkie kwoty.
Na pytanie, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Wyobraźmy sobie, że do agencji ubezpieczeniowej przychodzi młoda osoba zaraz po zdaniu prawa jazda i pyta osobę tam pracującą, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu. Do udzielenia odpowiedzi na takie pytanie personel z pewnością poprosi o dodatkowe informacje.
Cena ubezpieczenia samochodu zależy od wielu czynników. Pierwszym z czynników jest wiek kierowcy oraz jego tak zwana historia szkód, czyli liczba spowodowanych przez niego wypadków, która wiązała się z wypłatą odszkodowania. Generalnie, im starszy i bardziej doświadczony kierowca, tym wyższe zniżki otrzyma.
Dodatkowo to, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu determinuje sam samochód. Cena ubezpieczenia jest uzależniona między innymi od wieku auta, czy pojemności silnika. Dodatkowo pod uwagę bierze się kwestie miejsca zamieszkania, która również ma wpływ na wycenę ubezpieczenia. Jak widać czynników jest wiele i nie istnieje uniwersalna odpowiedź na to, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu.

kmhs.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here