Zabrudzenia na delikatnych tkaninach jest problematyczne, ponieważ nie można prać ich w pralce. Najlepszą na to metodą będzie pranie ręczne. Nie sprawdzi się ono tylko i wyłącznie do delikatnych tkanin, ale również do takich, które z powodu swoich rozmiarów nie mieszczą się do bębna pralki. Na niektórych ubraniach czy dywanach, znajdziecie specjalne oznaczenie, które informuje was o tym, że dany produkt może być prany jedynie ręcznie. W jaki sposób wyprać je w ręku? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/pranie-reczne/

Pranie ręczne – jaki symbol znajduje się na ubraniach?

Na metce każdego produktu materiałowego znajduje się specjalne oznaczenie, które mówi o tym, w jakiej temperaturze i w jaki sposób prać konkretne ubranie. Na przykład: 

  • Miska z jedną kropką oznaczać będzie, pranie przedmiotu w 30 stopniach Celsjusza w pralce. 
  • Miska z wodą oraz kreską poziomą pod spodem oznacza pranie z zachowaniem szczególnej ostrożności. 
  • Miska z z dłonią oznacza pranie ręczne. 
  • Przekreślona miska z wodą oznacza jednak całkowity zakaz prania, zarówno w pralce jak i ręcznie.

Jak prać ręcznie? – skuteczne porady

Ubrania, z ciężkimi do pozbycia się plamami możecie wcześniej włożyć do włożyć do miski z płynem oraz ciepłą wodą, a następnie odstawić je na około 30 minut. 

Zaoszczędzicie w ten sposób sporą ilość czasu czasu. Oraz dokładnie pozbędziecie się brudu z ubrania. Pamiętajcie jednak aby nie robić tego zbyt mocno, w innym wypadku możecie uszkodzić materiał.

Kolejnym krokiem jest oczywiście dokładne spłukanie płynu do prania. Należy zrobić to bardzo uważnie. Następnie odsączcie nadmiar wody z ubrania i powieście je na suszarce. Ubrania po praniu wkładacie do tej mikstury i pozostawiacie je tak na kilka minut. W tym czasie możecie prać kolejny ciuch. Gotowe!

Zobacz też: http://www.mimamo.pl/produkty-po-terminie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here