Śmiało możemy powiedzieć, że w dzisiejszym świecie, w którym wszystko jest produkowane w taki sposób, aby psuło się tuż po zakończeniu się okresu gwarancji i by ludzie wymieniali to jak najczęściej, porcelana antyki należy do produktów luksusowych. To towar ekskluzywny o ogromnej wartości. Skoro zatem nawet taki zwykły człowiek potrafi uznać jej wyższość nad standardowymi produktami, musi ona kosztować więcej od tych najzwyklejszych artykułów. Często jej wysoka cena nie jest jednak dla nas jakimś dużym problemem. Chcemy się wyróżniać, a jako że w dzisiejszych czasach o to trudno, jesteśmy w stanie zapłacić za to znacznie więcej niż dawniej. Niektórzy fascynaci dawnych czasów potrafią przeznaczać grube tysiące złotych na kolejne antyczne dzieła sztuki, by później jedynie umieszczać je w swoich domach i na co dzień móc napawać się ich widokiem. Pamiętajmy jednak, że wybieranie takich rzeczy zawsze związane jest z pewnym ryzykiem. Po czym możemy więc poznać, że antyk to naprawdę antyk, a nie coś, co ma go tylko udawać?

Nierzadko kupowanie antyków staje się dla ludzi sposobem na… biznes! Lokujemy w nich swoje pieniądze, aby później odzyskać je z nadwyżką i sprzedać za kilkukrotnie wyższą sumę od tej, za którą je sami kupiliśmy. Pochłonięci wizją zdobywania ogromnych pieniędzy nie możemy jednak patrzeć na to wszystko przez różowe okulary. Zdejmijmy klapki ze swoich oczu i zdajmy sobie sprawę z tego, że skoro porcelana antyki to taki świetny biznes i skoro my sami jesteśmy w stanie zapłacić za coś takiego wiele, niektórzy będą chcieli nas w ten sposób oszukać. Zaproponują nam jakiś niby pochodzący z dawnych czasów przedmiot i w taki sposób będą manewrować naszą percepcją, abyśmy uznali go za coś najbardziej wartościowego na świecie i abyśmy poczuli się jak prawdziwy szczęściarze, skoro to my możemy go kupić. A niestety przynajmniej połowa przedmiotów nazywanych „antykami” tymi antykami wcale nie jest. Musimy więc na to koniecznie uważać, jeśli nie chcemy dać się oszukać i nie chcemy po prostu stracić swoich pieniędzy.

Przeciętny człowiek nie jest niestety w stanie odróżnić prawdziwego antyku od podróbki. Ocena wartości przedmiotów jest tak trudna, że nieraz wyszkoleni w tym kierunku specjaliści mają z nią problem i przesiadują nad jednym wyrobem kilka tygodni z rzędu, by ostatecznie stwierdzić, jaką mieć on wartość. My natomiast mamy dużo mniej czasu na podjęcie decyzji. Oczywiście gdy odnajdziemy jakieś porcelana antyki, możemy wrócić do domu i na spokojnie przemyśleć swoją decyzję, ale jednak rzadko kiedy to robimy, zwłaszcza jeśli okazja wydaje się bardzo kusząca, a sprzedawca tłumaczy nam, że jeśli my nie sięgniemy po dany wyrób, za kilka minut sprzeda go umówionemu już klientowi. Zawsze zachowujmy jednak ten zdrowy rozsądek. Chcąc zaopatrywać się w antyki, spróbujmy też zwiększy swoją wiedzę na temat historii sztuki. Musimy po prostu zapoznać się z tą dziedziną, jeżeli chcemy zostać prawdziwymi inwestorami, a nie naiwnymi klientami, którzy bezsensownie wydają swoje pieniądze.

kopalniamarzen.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRemont
Następny artykułAlkohol na juwenalia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here