Grzybica stóp jest bardzo popularną dolegliwością. Na targu jest mnóstwo lekarstw dostępnych bez recepty, które pomogą uporać się z tym problemem. Dobór jest tak wielki: płyny, żele, aerozole, maści, kremy, zasypki z ziół sole i różne pudry. Wszystek z tych leków stosuje się zdecydowanie na nogi. Pojawia się jednak kłopot – jaki sposób zastosować, aby uporać się z grzybicą? Warto wiec zaznajomić się z ich byciem, dowiedzieć się jaka jest między nimi różnica i które zapewniają najodpowiedniejsze wyniki.

Sposoby na grzybicę stóp dostępne bez recepty

Kremy

Kremów leczących grzybicę stóp, które są dostępne bez recepty, jest bardzo. Składa się je często na suchą i oczyszczoną skórę zazwyczaj 1-2 razy w ciągu dnia. Od tego jak długo trwa leczenie zależy substancja czynna, zwalczająca grzyby, zamknięta w kremie:
flutrimazol – ma go np. Micetal. Krem tenże zwalcza syntezę ergosterolu, jaki jest czynnikiem błony komórkowej grzybów. Robi to, że aktywność grzybów jest zahamowana. Taka kuracja trwa zazwyczaj blisko 4 tygodni.klotrymazol – jest czynnikiem Clotrimazolum. Specyfik tenże upora się z prawie każdymi rodzajami grzybów, więc mnóstwo osób sięga po środki, które go są. Przy wprowadzaniu go 2-3 razy w ciągu dnia, kuracja trwa od 2 do 4 tygodni.
chlorowodorek terbinafiny – specyfiki, które go brzmią to m.in. Undofen Max czy Tenasil. Substancja ta działa grzybobójczo względem dermatofitów i grzybostatycznie w stosunku do drożdżaków. Działa szybko, bo leczenie trwa zazwyczaj blisko tygodnia.
ketokonazol – jest go w sobie np. Nizoral. Ketakonazol zwalcza drożdżaki Candida i Malassezia oraz grzyby z rodzaju Trichophyton, Epidermophyton, Microsporum. Przy wykorzystywaniu tej formy leczenia grzybica jest zwalczona zazwyczaj po 4-6 tygodniach.

jak sobie poradzić z grzybicą ogólnoustrojową
azotan mikonazolu – występuje np. w Daktarinie. Nie tylko leczy, jednak także hamuje pojawieniu się grzybicy stóp. Zalecany jest też dla dzieci np. aby wyleczyć pieluszkowe zapalenie skóry. Specyfik tenże należy wykorzystywać dwa razy w ciągu dnia od 2 do 6 tygodni.
Specyfiki, które oprócz klotrymazolu są także dizetionian heksamidyny. Kosmetyki tego sposobu pokonują część bakterii wywołujących grzybicę stóp np. bakterie z grupy Pseudomonadaceae oraz gronkowce. Takie lekarstwo zwalcza szczególnie grzybicę występującą między palcami stóp, która spowodowana jest też przez grzyby jak także bakterie. Kuracja trwa blisko 3 tygodni.

Maści

Środki przeciwgrzybicze do stóp w postaci miękkiej wagi są dobre w leczeniu dermatofitów dzięki ilości kwasu undecylenowego i undecylenianu cynku. Substancje te działają nie wyłącznie na grzybnię, jednak i na zarodniki grzybów (np. maść Unguentum undecylenicum, Mykodermina). Dzięki zawartości wazeliny oraz natłuszczają łuszczącą się skórę. Chorobowo zmienione miejsca na skórze kryje się cienką warstwą środka 2 razy na dzień. Leczenie należy kontynuować pomimo ustąpienia objawów, co najmniej przez 2-3 tygodnie

Żele zwalczające dolegliwości grzybicze stóp

Żele, z względu na brak substancji natłuszczających, lepiej od kosmetyków i maści wchłaniają się w postać (np. Lamisilatt Dermgel). Sposób zastosowania: cienką warstwę środka nanoś raz dziennie na miejsca chorobowo zmienione i sprawnie wetrzyj. W zakażeniach umieszczonych w fałdach skórnych środek składa się w opatrunku zamkniętym. Środek wykorzystuje się przez 1 tydzień. Żelem pomocnym w leczeniu grzybicy międzypalcowej jest np. Miconal.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here