Marzeniem każdego jest wysportowana, smukła sylwetka. Powodów dla których zaczynamy uprawiać sport, może być naprawdę wiele. Osoby, które są początkujące stoją przed wyborem aktywności fizycznej, nie wiedzą co jest lepsze, fitness czy siłownia. Czy jest jakaś różnica, między nimi?

Na czym polegają zajęcia fitness?

Zaletą uczęszczania do klubu fitness, jest różnorodność zajęć. Na początku można zacząć od zajęć ogólnorozwojowych, które są połączeniem ćwiczeń statycznych i dynamicznych. Dzięki nim popracujemy nad równowagą, zadbamy o nasz kręgosłup i porozciągamy mięśnie. Po oswojeniu się z fitnessem, można zmienić formę zajęć, na zajęcia wzmacniające mięśnie brzucha i pośladków, które pozwalają osiągnąć idealne kształty.

Ćwiczenia w klubie fitness zazwyczaj odbywają się w grupach, to jest zaletą zwłaszcza na początku przygody ze sportem. Dzięki wspólnym zajęciom, każdy uczestnik odczuwa wsparcie innych ćwiczących. Jest wtedy większa motywacja.

Jak wyglądają ćwiczenia na siłowni?

Trening siłowy powinien na początku odbywać się pod okiem trenera personalnego. To on dopasuje ćwiczenia do naszych potrzeb i możliwości. Zaletą tej formy ćwiczeń jest to, że w czasie zajęć indywidualnych, cała uwaga trenera jest skupiona na naszej technice i postępach.

Fitness i siłownia - czym się różnią od siebie?

Ćwiczenia siłowe wykonuje się w odpowiednim dla organizmu tempie. Podczas wykonywania każdego ćwiczenia skupiamy się na pracy mięśni i kontroli sposobu ich eksploatacji.

Kiedy wybrać siłownię, a kiedy fitness?

W przypadku osób, którym zależy wyłącznie na zgubieniu zbędnych kilogramów, lepszym rozwiązaniem będzie fitness. Na początek jest to dobra forma aktywności fizycznej, poziom intensywności zajęć możemy dobrać do naszej kondycji. Dzięki temu nie zniechęcimy się.

Z czasem jak już nasza waga spadnie, a my częściowo uzależnimy się od aktywnego spędzania czasu i będzie nam się marzyło wyrzeźbienie ciała, wtedy można pomyśleć o siłowni. Po zajęciach z trenerem personalnym, który nauczy nas, jak ćwiczyć skutecznie, można zacząć samodzielnie kontynuować pracę nad własnym ciałem.

Przeczytaj też: http://www.mimamo.pl/zestawy-prezentowe-ktore-wybierac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here