Zanieczyszczone wtryskiwacza w silniku benzynowym to problem wielu kierowców. Nie wiedzą jak sobie z tym radzić i jeżdżą tak aż do czasu, kiedy samochód jeździć już nie chce. Wtedy często za późno jest na czyszczenie wtryskiwaczy i trzeba je wymieniać. W nowoczesnych samochodach są to bardzo wysokie koszty, dlatego nie warto do takiej sytuacji dopuszczać, bo wiele na tym stracimy.

Dlaczego zanieczyszczają się wtryskiwacze?

W Polsce mamy jedną z najgorszych, jakości paliwa, dlatego to jest głównym powodem tego stanu rzeczy. Kontrole na stacjach niby są, ale nic nie przynoszą i te stacje, które nie spełniają żadnych norm nadal funkcjonują. Opłaca im się zapłacić karę i dalej kombinować. W Niemczech nie ma takich problemów i co ciekawe na ich paliwie pojedziemy o kilkanaście kilometrów dalej niż na tym z Polski. Mamy bardzo drogie paliwo i złej, jakości i to się nie zmienia od lat. Im mamy bardziej nowoczesny silnik w samochodzie tym bardziej jest czuły na złej klasy paliwo. To i tak mamy o wiele lepiej niż kierowcy diesli, bo tam, jeśli jakość paliwa jest zła to można zapłacić tysiące złotych za naprawdę wtrysków i pompy.

czyszczenie wtryskiwaczy

W benzynie jest o wiele łatwiej, ale też nie jest najlepiej. Drugi powodów, dla którego zanieczyszczają się wtryskiwacze to instalacja gazu w samochodzie. Dzisiaj mamy o wiele bardziej nowoczesne instalacje gazowe, które dla chłodzenia wtrysków wykorzystują paliwo i gaz jednocześnie. Jeśli jeździmy tylko na gazie to zanieczyścimy, a nawet zapieczemy wtryskiwacze i będzie później problem z uruchomieniem takiego samochodu. Lepiej do takiego stanu nigdy nie doprowadzać, bo to będzie dla nas bardzo kosztowne. Musimy wiedzieć jak eksploatować samochód, który jeździ i na benzynie i na gazie.

Wtedy nie mamy problemów i można na spokojnie cieszyć się tanią jazdą. Jeśli tego nie wiemy to nie będziemy na to zwracać uwagi do pierwszej poważnej i kosztownej naprawy. Wtedy nauczymy się, na co konkretnie wracać uwagę żeby nie płacić następnym razem tak bardzo dużo pieniędzy. Mamy przecież wiele możliwość, które można będzie wykorzystać do czyszczenia wtryskiwaczy i im wcześniej się o tym dowiemy tym lepiej. Teraz nie trzeba ich demontować i nie trzeba wkładać to zbyt wiele pracy, dlatego trzeba zacząć działać.

Czyszczenie wtryskiwaczy

Zakładamy, że wtryski zaczynają się powoli zanieczyszczać i jeszcze działają, ale samochód nie pracuje równo. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Trzeba będzie bardzo szybko udać się do sklepu motoryzacyjnego albo u siebie w mieście albo takiego, który jest w Internecie. W sklepie kupimy specjalne dodatki, które można będzie wykorzystać do czyszczenia wtryskiwaczy. Na opakowaniu mamy napisane ile dodatku wlewamy, na jaką ilość paliwa. Najczęściej te kilkadziesiąt mililitrów wlewamy na cały bak i jedziemy tylko na paliwie. Po tym czasie powinno być już o wiele lepiej z naszymi wtryskami. Na taki środek dobrze jest wydać więcej pieniędzy, bo wtedy będzie naprawdę działał.

czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych

To, co jest bardzo tanie może nie działać tak jak się tego spodziewamy. Skoro jeździmy, na co dzień na gazie to jazda na paliwie będzie dla nas kosztowna, dlatego robimy to raz, a porządnie i wtedy nie wracamy więcej do tego tematu. Na tym powinno nam właśnie zależeć, bo wtedy będą z tego bardzo dobre efekty. Samochód będzie mniej palił, lepiej przyspieszał, a zatem znowu będziemy mieć przyjemności z jazdy takim samochodem. Warto właśnie w ten sposób o tym pomyśleć. Dzisiaj wydamy na środek dwadzieścia czy trzydzieści złotych, a za kilka tygodni trzeba będzie na naprawę wtryskiwaczy wydać tysiące. Co nam się bardziej opłaca? Warto o tym pomyśleć już dzisiaj.

Wizyta w warsztacie

Jeśli nie dało nic nasze czyszczenie wtryskiwaczy to nie pozostaje nam nic innego jak zastanowić się nad tym czy by nie warto było odwiedzić profesjonalny warsztat samochodowy. Tam powiedzą nam, co się dzieje z naszymi wtryskiwaczami i co należy z nimi teraz zrobić. Doświadczenie warsztatu przełoży się na wykonanie tej pracy o wiele dokładniej. Wiedzą jak to robić i mają wiele środków, do których my dostępu nie mamy.

Oczywiście takie czyszczenie będzie o wiele bardziej kosztowne niż w przypadku samodzielnej pracy, ale skoro nie mamy innego wyjścia to popatrzmy na to tak, że i tak czyszczenie jest tańsze niż wymiana wtryskiwaczy na nowe. W nowszych samochodach jeden wtryskiwacz może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Lepiej nigdy nie doprowadzać do takiej sytuacji żeby wtryski całkowicie się zatkały i żeby nie było możliwości ich czyszczenia, bo to będzie bardzo kosztowne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here