Zamsz prezentuje się bardzo dobrze, ale jeśli mamy takie buty to można je w łatwy sposób zabrudzić. Nie warto takich butów kupować na zimę, a wiele osób właśnie tak robi. Są wtedy narażone na różne zanieczyszczenia i nie zawsze uda nam się je usunąć. Trzeba bardzo ostrożnie postępować z butami, bo można w łatwy sposób zniszczyć powierzchnie zamszu i żadne środki dostępne w sprzedaży nam nie pomogą. Na pewno takiego rozwiązania nie chcemy, bo przecież takie buty nie są tanie, a poza tym po to je kupujemy żeby w nich trochę pochodzić.

Trzeba, zatem zaopatrzyć się w coś, co pozwoli nam pozbycie się plam i odświeżenie obuwia. Nie ma znaczenia czy to buty dla dziecka, kobiety czy mężczyzny, bo zasady czyszczenia są zawsze takie same. Zwykłe buty z materiałów można wrzucić do pralki i wyprać. Dzisiaj mamy pralki, które mają specjalną funkcje, która to umożliwia, ale niestety buty zamszowe to całkowicie inna historia i takie wrzucenie ich do wody oznacza ich wyrzucenie na śmietnik, bo do niczego nie będzie się nadawały. My tego nie chcemy, dlatego skorzystajmy z porad, w jaki sposób takie buty czyścić żeby uzyskać bardzo dobre efekty i jeszcze się przy tym nie napracować zbyt długo.

Czyścimy buty pastą ze sklepu

Wiele osób idzie na łatwiznę i kupują specjalna pastę do czyszczenia butów zamszowych. Pastę bez problemów można będzie zakupić w sklepie obuwniczym. Jeśli dzisiaj zamierzamy kupić takie buty to od razu zapytajmy o taką pastę, a wtedy w razie, czego ułatwimy sobie zadanie. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybrać pastę bezbarwną, bo wtedy wykorzystamy ją do czyszczenia wszystkich butów z zamszu.

Domowe sposoby na czyszczenie butów

buty zamszowe

Jeśli chcemy sami czyścić obuwie zamszowe bez używania środków chemicznych czy past to mamy wiele możliwość do wyboru. Niektóre osoby będą bardzo zaskoczone tym, czym można takie buty czyścić i że mają to praktycznie na wyciągniecie ręki. Przykładem może tutaj być skórka od chleba. Działa wtedy na zasadzie szczoteczki do szotowania takiego obuwia. Jeśli mamy suche zabrudzenia to taka metoda idealnie się będzie do tego nadawała. Jeśli mamy sporo czasu to zobaczymy, że to działa i następnym razem będziemy wiedzieli, co i jak robić.

Wiele osób z tej metody korzysta, na co dzień i mówią, że to działa. Bardzo dobrym sposobem jest też wykorzystanie sody oczyszczonej z mlekiem. Soda działa bardzo dobrze na wszelakie zabrudzenia, ale trzeba zrobić taką proporcje żeby nie zaszkodziła zamszowi. Niewielką ilość sody wsypujemy do szklanki mleka i mieszamy. Później bierzemy ściereczkę i pocieramy plamy, które mamy na zamszu. To naprawdę działa i szybko się o tym przekonamy. Najgorzej jest za pierwszym razem, bo boimy się zniszczenia takiego obuwia, ale jeśli widzimy, że nic złego się nie dzieje to następnym razem już wiemy, po co sięgać żeby uzyskać bardzo dobre efekty. W taki sposób działa wiele osób i dlatego warto na to postawić.

Wiele osób widząc jak trudno czyści się zamsz stara się unikać obuwia z tego wykonanego. To nie jest dobre rozwiązanie, bo takie buty prezentują się naprawdę bardzo dobrze i warto je mieć w swojej kolekcji. Można mieć szpilki na wysokim obcasie z zamszu, ale również sandały czy kozaki. Jest tego obuwia naprawdę bardzo dużo i tylko od nas będzie zależało, na które się zdecydujemy. Skoro chcemy ładnie wyglądać to trzeba nauczyć się czyścić takie buty i nie będziemy mieć z nimi najmniejszego problemu.

brudne buty zamszowe

Dbamy o zamszowe buty

Musimy przestrzegać kilku zasad, a wtedy nie będziemy mieć żadnego problemu. Te zasady to nie szorujemy szczotka powierzchnia butów zamszowych. To delikatny materiał i w ten sposób można byłoby go tylko uszkodzić. Konieczne będzie impregnowanie takiego obuwia i to systematycznie, a wtedy będzie się brudziło o wiele mniej. Jeśli pada deszcz, albo śnieg albo roztapia się śnieg to lepiej byłoby takie buty zostawić w domu. Wtedy nie będziemy ich narażać na niepotrzebne uszkodzenia, które mogą być nieodwracalne.

Zamszowe obuwie

Jeśli będziemy uważać na to, co robimy i jak robimy to takie obuwie będzie nam służyło długie lata. Najlepiej jest mieć kilka par różnego obuwia żeby nie korzystać tylko z tego zamszowego, bo może się o wiele szybciej zniszczyć, a my tego nie chcemy. My chcemy żeby to wyglądało tak ładnie jak w dniu zakupu obuwa, dlatego trzeba postarać się o zakup albo gotowych środków, które nam ułatwią czyszczenie albo trzeba będzie samodzielnie to robić przy użyciu wyżej opisanych sposobów. Każdy sposób, który nie szkodzi naszym butom wykonamy z zamszu jest dobrym rozwiązaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here