Każdy z nas lubi od czasu do czasu poczuć się jak „budowniczy” we własnym domu. Remontujemy, ulepszamy, staramy się też upiększać na wszystkie możliwości własne cztery kąty. Czy jednak we wszystkim udaje nam się być najlepszymi osobami? Jak urządzać dom „z głową” i z pomysłem na lepsze funkcjonowanie?

Idei jest wiele – zaś niektóre z nich przybliżą nas do najlepszego rozwiązania. Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad własnymi potrzebami – jakie możliwości mamy budżetowe i jak powinniśmy się do tego zabrać. Niekiedy pomoc szwagra nie wystarczy – trzeba zamówić fachowca, który zna temat i z chęcią pomoże. Czasem wystarczy jednak chęci i dostęp do internetu – wtedy możemy sami nauczyć się prostych sztuczek, które sprawią, że oszczędzimy pieniądze, jak i również poczujemy się dumni ze swoich czynów.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim od rozeznania – jeśli potrzebujemy kanapy warto zastanowić się czy nowa jest niezbędna, czy wystarczy odświeżyć starą. Czasem wymiana skóry lub odnowienie wystarczy – a czasem po prostu trzeba poddać ją profesjonalnej pralni, aby wyglądała „jak nowa”. A co ze starymi zdjęciami? O ile nie wisiały na ścianie przymocowane za pomocą trwałych substancji – nie musimy się o nic martwić – wystarczy zdjąć i nie będzie śladu. Gorzej jeśli przymocowaliśmy ich za pomocą czegoś mocniejszego – w takim wypadku, czym usunąć klej?

czym usunąć klej

Z pomocą przyjdzie sposób naszych babć – wystarczy posypać miejsce sodą oczyszczoną i zostawić na dwadzieścia cztery godziny – następnie przetrzeć ściereczką. I gotowe. Po kleju ani śladu, a duma z własnych dokonań będzie czymś wielkim.
Kolejnym etapem, o którym musimy pomyśleć to.. zagwarantowanie oświetlenia – tego nastrojowego jak i tego „klimatycznego” dla dwójki osób. Światło dzienne to również ważna sprawa dla każdego domownika – warto od razu zastanowić się, w których miejscach przesiadujemy najdłużej i na czym nam zależy – inne światło potrzebujemy w kuchni, a zupełnie inne w sypialni. Nie dajmy się zwieść również „okazjom” supermarketów, które wabią cenami, ale niekoniecznie praktycznością. Jeśli łazienka – to tylko delikatne oświetlenie i koniecznie jedno główne światło. Wtedy, będziemy mogli stworzyć aranżację do relaksu jak i do codziennych potrzeb.

Nie bójmy się pytać! To coś, o czym wiele osób zapomina biorąc się za urządzanie i remontowanie mieszkania. Jest wiele poradników – internetowych jak i tych dostępnych w formie papierowej, które pomogą przejść przez trudny okres majsterkowania w domu. Ważne jest, aby przemyśleć – remonty nie należą do przyjemnych rzeczy, ale trzeba je robić raz na jakiś czas. Im dłużej i lepiej przemyślimy projekt na remont, tym mniej później będziemy rozmyślać, a więcej cieszyć się zakończonym hałasem, nieporządkiem i brakiem czasu.

Kwestie, o których dość często się nie myśli – to kwestia powiększenia rodziny, którą od razu warto wziąć pod uwagę przy remontowaniu. Jeśli planujemy powiększenie liczby osób mieszkających w domu już za niedługo – weźmy to od razu w planach na mieszkanie. Nawet jeden domownik więcej na niewielkiej przestrzeni zmieni bardzo dużo – przede wszystkim potrzebuje prywatności jak i miejsca na spokojną egzystencję. Jeśli zaś wiemy, że nie będzie nikogo więcej w mieszkaniu – zapewnijmy sobie spokojną przestrzeń do relaksu – duży salon sprawdzi się znakomicie do porannej jogi czy wieczornej medytacji.

zestaw do klejenia i nie tylko

Można również wydzielić w nim miejsce na fitness – nasze ciało nam za to podziękuje. Nie bójmy się także ciemnych aranżacji mieszkaniowych – wszechobecna moda na kolor biały nie każdemu pasuje i to zupełnie naturalne. Ciemny kolor w połączeniu z dobrze dobranymi meblami potrafi stworzyć bardzo elegancki klimat, który będzie cieszył każdego domownika.
Domowe majsterkowanie to również własnoręczne malowanie ścian – trzeba pamiętać, żeby wybrać te dobrej jakości wałki, które zapewnią komfort i jakość bez smug.

Nie bez znaczenia jest farba jaką wybierzemy – warto wybierać te z wyższej półki, które będą odporne na zabrudzenia i łatwo zmywalne. Podziękujesz przy pierwszej okazji, kiedy niechcący coś upuścisz wprost na ścianę!
Ostatnią rzeczą, która jest pomijana to nasłonecznienie mieszkania – o tym powinniśmy już myśleć podczas zakupu, ale jeśli tego nie zrobiliśmy to czas najwyższy wprowadzić słońce do mieszkania. Odsłoń żaluzje i zrezygnuj z zasłon i firanek – zapewnisz więcej słońca w domu, co sprawi, że optycznie mieszkanie wyda się większe oraz przytulniejsze – goście oraz domownicy od razu poczują różnicę! Większa energia gwarantowana.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here