Podczas upalnych dni mieszkania nagrzewają się wyjątkowo szybko, istnieją jednak sposoby na to, aby przeciwdziałać zbytniemu nagrzewaniu. Warto zatem dowiedzieć się czy żaluzje okienne są w stanie ochronić pomieszczenia przed promieniami słonecznymi, tym samym zachowując odpowiednią temperaturę. Żaluzje okienne pozwalają na prace przy komputerze w nasłonecznionych pomieszczeniach, a także ograniczają nagrzewanie się mieszkania. Istnieją trzy podstawowe rodzaje żaluzji, a wszystkie z nich są spełnić swoje podstawowe funkcje. Różną się one jedynie systemem składania, materiałem wykończeniowym oraz dopasowaniem do danego pomieszczenia.Żaluzje drewniane
Podstawowym rodzajem żaluzji są żaluzje drewniane, które polecane są głównie do dużych pomieszczeń z małymi oknami. Występują one w formie żaluzji pionowych, jak i poziomych. Jeśli zdecydujemy się na tego typu żaluzje, warto wiedzieć, że najtaniej możemy zakupić je w sklepach internetowych.

Żaluzje aluminiowe
Żaluzje aluminiowe sprawiają wrażenie lekkości i nowoczesności. Co ważne, tego typu powierzchnie mogą znacznie bardziej odbijać promienie słoneczne, co przekłada się utrzymanie jeszcze niższej temperatury w pomieszczeniu. Jest to najtańsze rozwiązanie, które występuje w wersji poziomej.

Żaluzje plisowane
Żaluzje plisowane można ustawić na każdej pozycji okna, dlatego też jest to najlepsze rozwiązanie przy oknach uchylnych, występujących na poddaszach. Jest to połączenie funkcjonalności oraz nowoczesnego designu.

arsmateria.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here