Zdecydowanie najczęściej wybieranymi kierunkami, jeśli chodzi o chęć zarobienia sporych pieniędzy, są państwa europejskie, takie jak Anglia czy Niemcy. Zdecydowanie rzadziej Polacy decydują się na dalsze podróże do odmiennych pod względem klimatu od Polski krajów, takich jak Norwegia czy właśnie Szkocja. Czy to jednak oznacza, w pracy w Szkocji dla nas zwyczajnie nie ma czy praca jest, a jedynie potrzebne jest nasze zaangażowanie oraz chęć podjęcia pracy z dala od domu?
Jak się okazuje na stronach internetowych z ogłoszeniami o pracę miejsc dla Polaków chcących sporo zarobić nie brakuje. Wciąż jednak najpopularniejszymi zawodami i najbardziej poszukiwanymi pracownikami będą pracownicy fizyczni do wielkich zakładów przemysłowych, gotowi pracować po dwanaście godzin zarówno na zmianach porannych, jak i nocnych. Z pewnością mało kto się spodziewa, że praca w Szkocji to również bardzo często praca w restauracjach oraz szeroko pojętej gastronomii, co szczególnie powinno spodobać się osobom młodym, chcącym niemało zarobić na przykład podczas wakacji. To również znakomita okazja do nauczenia się nowego i trudnego języka, tak chętnie widzianego na polskim rynku pracy głównie przez ogromne firmy zapewniające stabilne zatrudnienie i niemałe pensje.
Zdecydowanie najwięcej propozycji będzie dotyczyć głównych i największych miast Szkocji – tam, gdzie są hotele, restauracje i wszelkiego rodzaju lokale gastronomiczne i gdzie brakuje rąk do pracy. Często potrzebne są również osoby do rozwożenia jedzenia czy do sprzątania pokoi w hotelach. Stawki bywają różne, jednak w tym przypadku najczęściej są one godzinowe.
Co ciekawe, zatrudnienie w Szwecji znajdą również kierowcy zawodowi – tych brakuje dzisiaj chyba dosłownie wszędzie. W przypadku serwisów ogłoszeniowych najczęściej można znaleźć propozycje dla kierowców na ciężarówki, a jako wymaganie – posiadanie karty kierowcy do tachografu. W niektórych przypadkach można znaleźć również propozycje pracy w firmach transportowych, ale jako pracowników biurowych, zajmujących się spedycją lub logistyką, a czasami zwyczajnie całymi stosami pozostałych dokumentów i ich prawidłowym obiegiem.

moomspace.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here