W dzisiejszym artykule weźmiemy pod lupę bardzo charakterystyczną markę, która zasłynęła na rynku światowym głównie dzięki wierze w ideały oraz skrupulatnie realizowanej strategii. Początkowo właściciele firmy z pewnością nie spodziewali się, że w XIX wieku zegarek Lorus będzie jednym z najbardziej rozpoznawalnych czasomierzy na świecie.

Nowa era zegarków kwarcowych

Lorus, bo jak zapewne zdążyliście się domyślić, to o tej marce mowa, to spółka globalnej korporacji Seiko, która to pod swoimi skrzydłami ma bardzo wiele firm zajmujących się produkcją urządzeń elektronicznych na gruncie nowych technologii. Wprowadzenie pierwszego zegarka Lorus na rynek miało miejsce w 1982 roku i to właśnie wtedy rozpoczęła się wielka era czasomierzy kwarcowych, które bardzo szybko podbiły serca klientów i do dziś są najliczniej reprezentowaną grupą, jeśli chodzi o typ mechanizmu odmierzającego czas.

Połączenie na miarę topowego producenta

Wracając jednak do tematu, obecnie portfolio marki obfituje już w bardzo wiele linii dedykowanych zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Premiera każdego nowego zegarka Lorus odbija się szerokim echem w świecie wielbicieli tego typu gadżetów, jak również zostaje zauważona przez największe serwisy i miesięczniki branżowe. Marka łączy w sobie wszystko to, co powinna mieć topowa firma zajmująca się produkcja zegarków – perfekcyjnie dopracowane mechanizmy oraz unikalny design. Dzisiaj zegarek Lorus kupuje się po to, by był on funkcjonalnym urządzeniem na lata, ale także stanowił oryginalny element ozdobny. Niezależnie od tego, czy mówimy o czasomierzach męskich, czy damskich, w obydwu przypadkach funkcja dekoracyjna odgrywa niebagatelną rolę. To właśnie dlatego, aby zegarek Lorus został wybrany przez klientów, musiał odznaczać się wyjątkowymi właściwościami wizualnymi. Marce udało się sprostać temu zadaniu i to właśnie dlatego do dzisiaj nowe kolekcji są zasilane przez wyjątkowe zegarki na rękę o bardzo ciekawym designie.

Na stronie producenta znajdziemy zbiór wszystkich modeli, które zostały wyprodukowane od początku działalności firmy. Dodatkowo każdy zegarek Lorus jest dokładnie odpisany od strony specyfikacji, przedstawione są jego szczegółowe zdjęcia, a co więcej producent zadbał o to, aby z każdym modelem wiązała się pewna historia. To właśnie cała ta otoczka wpływa w głównej mierze na sukces marki. Klient lubi storytellingi związane z rzeczami, które kupuje na co dzień, a japońska firma stwarza mu wrażenie, jakby mógł uczestniczyć w procesie produkcji swojego ulubionego zegarka Lorus.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here