Pracownia krawiecka to szczególne miejsce w domu, które powinna posiadać każda kobieta lubiąca szycie. Dlatego zagospodarowanie takiego pokoju powinno odbywać się według zamysłu osoby, która będzie tam pracować z igłą i nicią.

Stół w centrum pracowni

Najważniejsze miejsce dla krawcowej w całej pracowni to stół. To na nim będą powstawały nowe ubrania. Dlatego musi być odpowiednio szeroki i wysoki. Dzięki temu wycinanie na nim poszczególnych elementów nie będzie stanowiło problemu. Co więcej, dobrze jest, gdy będziesz miała do niego dostęp z każdej strony. Jeśli chcesz zakupić stół do pracowni krawieckiej, pomyśl o wersji z półkami is szafkami znajdującymi się pod blatem. Dzięki temu wiele potrzebnych narzędzi, czy materiałów będziesz mogła trzymać blisko swojego stanowiska pracy. Warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy. W tym celu możemy użyć kilku źródeł światła. Niezbędna będzie na pewno lampa sufitowa oraz stojąca. Możemy także pomyśleć o lampie na wysięgniku, która doświetli nam konkretne miejsce na stole. Istotne jest także odpowiednie zagospodarowanie pozostałą przestrzenią. Przygotujmy miejsce na różnego rodzaju materiały, ułóżmy je według przyjętego wcześniej klucza. Możemy je gromadzić w szafie lub na półkach, jeśli planujemy kupować materiał na belce, przyda nam się do tego odpowiedni wieszak. W układaniu wszelkiego rodzaju narzędzi, tasiemek, czy guzików pomóc nam mogą wszelkiego rodzaju słoiki, kubeczki czy inne pojemniki. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo, wszystko zależy od naszej pomysłowości.

Manekiny krawieckie potrzebnym akcentem

Pracownia krawiecka byłaby pusta, gdyby zabrakło w niej miejsca dla manekina. Manekiny krawieckie to symbol tego typu pomieszczeń. Ich obecność nie tylko dodaje pracowni elegancji, ale także podkreśla jej charakter. Każdy człowiek wchodzący do niej  nie będzie miał problemów z odczytaniem jej przeznaczenia. Na rynku znajdziemy różne rodzaje ekspozytorów. Manekiny drewniane są najbardziej klasyczne, dlatego dodadzą pracowni uroku lat minionych. Sprawdź tutaj różne modele tego typu. Są one także najbardziej wytrzymałe, sprawdzą się także przy planowaniu przestrzennym. Tańszą i bardziej dostępną opcją są manekiny styropianowe, które możemy dopasować do naszych potrzeb. Łatwo je się formuje, nie ma też problemów z wbiciem szpilek. Ich wadą jest tylko to, że łatwo je uszkodzić. Najczęściej dochodzi do wgnieceń styropianu, które deformują sylwetkę manekina. Ostatnim typem są manekiny krawieckie regulowane. To nowoczesne rozwiązanie, które jednak nie jest pozbawione wad.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here