Nowoczesne zabiegi chirurgiczne pozwalają na uzyskanie atrakcyjnych rezultatów bez wysokiego stopnia ryzyka. Jednym z zabiegów tego rodzaju jest lipofilling, czyli inaczej przeszczep tłuszczu. Co warto wiedzieć na jego temat?

Tkanka tłuszczowa nie musi być problemem – może być przydatna wtedy, gdy chcemy wykonać zabieg taki jak przeszczep tłuszczu, który obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem także w Polsce.

Tą metodą można wymodelować całe ciało, między innymi wykonać powiększenie biustu własnym tłuszczem czy też poprawić kształt pośladków. Przeszczep tłuszczu może być wykonany także na twarzy, aby nadać jej większą obojętność, wyrównać asymetrię lub skorygować kształt ust czy policzków.

Na czym polega zabieg przeszczepu tłuszczu?

Przeszczep tłuszczu, który określany jest jako lipofilling czy lipotransfer, to zabieg, który polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie jest go zbyt dużo, a następnie na przeniesieniu go w inne miejsce.

Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia i narzędzia, które pozwalają na uzyskanie bardzo precyzyjnych efektów bez wysokiego niebezpieczeństwa pojawienia się niekorzystnych skutków ubocznych.

Zabieg najczęściej wykonuje się jednokrotnie, dlatego jeśli pacjentka wybrała powiększenie biustu własnym tłuszczem, efekt większego biustu może utrzymywać się na lata. W razie potrzeby powiększenie biustu własnym tłuszczem można jednak powtórzyć.

Pełne efekty zabiegu można podziwiać po około 7-10 dniach od jego wykonania, gdy dochodzi do zmniejszenia zasinienia oraz opuchlizny pozabiegowej.

Główne zalety przeszczepu tłuszczu:
• obniżone ryzyko powikłań
• brak reakcji odrzucenia przeszczepu
• krótki czas rekonwalescencji
• długotrwałe efekty
• usunięcie nadmiaru tłuszczu z jednego miejsca
• możliwość powtarzania zabiegów
• znieczulenie miejscowe

Kiedy warto zdecydować się na przeszczep tkanki tłuszczowej?

Zabieg taki jak przeszczep tłuszczu ma wiele zastosowań. Jak wspomnieliśmy wcześniej, można wykonać powiększanie biustu tłuszczem, powiększyć pośladki, a także wymodelować twarz.

Oprócz tego zabieg pozwala na redukcję blizn, zmniejszenie zmarszczek oraz uzyskanie większej jędrności skóry poprzez nadanie jej młodzieńczego napięcia.

Zatem nowoczesny przeszczep tłuszczu to bezpieczna alternatywa dla innych metod modelowania sylwetki oraz twarzy. Zabieg jest bardzo bezpieczny, a także daje świetne efekty, które utrzymują się na długi czas!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here