XIX wiek czy lata miedzywojenne to czas, w którym panowała pewna klasa i elegancja. Później niestety, w dużej mierze z uwagi na społeczne skupienie na klasie robotniczej, elegancja w ubiorze czy w zachowaniu stopniowo odchodziła w niepamięć. Dzisiaj jednakże coraz więcej panów na nowo chce się stać dżentelmenami… Jak to zrobić?

1) nienaganny strój i maniery

Przede wszystkim oczywiste jest to, że konieczny będzie zakup ładnego stroju. Nie musi to oczywiście być frak czy kryza, niemniej jednak całość powinna być ładnie skomponowana i nie powinny to być dżinsy i t- shirt.

Co więcej- prawdziwego dżentelmena zawsze można poznać po manierach, po tym, czy darzy szacunkiem inne osoby, jak się zwraca do kobiet. Oczywiście ważne są także zasady savoir-vivre.

2) męskie kosmetyki

Warto także zaznaczyć, że tak naprawdę to dopiero od niedawna nie ma wśród panów zwyczaju posiadania pewnych kosmetyków. Dzisiaj standardem jest w zasadzie to, że mężczyzna posiada wyłącznie żel 3w1. Dawniej jednak bogaci panowie dżentelmeni posiadali nieco większy wybór kosmetyków.

Co się do nich zaliczało? Przede wszystkim było to dobrej jakości mydło do twarzy, do brody, szczotka do brody, krem, pomady, perfumy, zapachowe mydełka… Wcale nie było mało takich kosmetyków. Dzisiaj stopniowo te zwyczaje wracają i na sklepowych półkach czy w sklepach internetowych znajdziemy obecnie coraz więcej kosmetyków dla panów z klasą.

3) męskie kosmetyki do włosów

No właśnie – sprawa ta także dotyczy męskich kosmetyków do włosów. Nie za bardzo obecnie w zwykłych sklepach da się znaleźć cokolwiek do męskich włosów czy do brody poza dość kiepskim szamponem. A dawniej przecież kosmetyków do włosów było o wiele więcej. Wynikało to także z faktu, że panowie częściej nosili dłuższe włosy i brodę, niemniej jednak dzisiaj przecież też wraca się do takich fryzur.

A jakie dzisiaj profesjonalne męskie kosmetyki do włosów możemy zakupić? Przede wszystkim będą to specjalne szampony do włosów różnego rodzaju czy do brody, kremy łagodzące podrażnienia, pomady, żele, specjalne odżywki czy też szczotki z końskiego włosia do brody lub włosów. Generalnie rzecz ujmując asortyment jest naprawdę całkiem spory i do każdego pana coś się znajdzie!

Męskie kosmetyki do włosów znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here