O tym, że ręczniki bawełniane potrafią być ozdobą w łazience, przekonało się już wielu z nas. Gustownie urządzona łazienka z odpowiednio dobranymi ręcznikami pod względem kolorystycznym i jakościowym oraz wyszukana ich ekspozycja pozwala nam czuć się w łazience bardzo wytwornie. O te aspekty w szczególności powinny zadbać hotele.

Jak wyeksponować ręczniki bawełniane w pokojach hotelowych?

Wysokiej jakości ręczniki w hotelu to podstawa, ale ważna jest również ich ekspozycja. Powinny sprawiać wrażenie luksusu i piękna. Ręczniki warto ułożyć w elegancką kostkę i pozostawić na stoliku lub półce w łazience. Nie wieszamy ich na hakach, gdyż wówczas oznaczałoby, że ktoś już z nich korzystał. Wieszanie ręczników pozostawmy gościom hotelowym. Bardzo ciekawą ekspozycją ręczników jest także ułożenie ich w niebanalny sposób.

Jeżeli zatem umiemy składać origami z papieru, możemy spróbować zrobić to samo z ręcznikami. Wyczarowanie z nich różnych form przestrzennych będzie miłą niespodzianką dla hotelowych gości. Z ręcznika łatwo można wykonać łabędzia i kwiatka. Udekorowanie takim ręcznikiem łóżka jest przyjętym zwyczajem w wysokiej klasy hotelach. Można też taki ręcznik pozostawić na szafce w łazience.

Jakie ręczniki bawełniane do hotelu – grube czy cienkie?

Przede wszystkim w hotelach trwa ciągły ruch. Zmieniają się goście niemalże co noc. Każdemu klientowi szykujemy zawsze świeżo uprany ręcznik. Zatem jest on prany wielokrotnie w ciągu tygodnia. Oznacza to, że musi być on w miarę gruby, aby służył jak najdłużej.

Ręcznik musi mieć gruby mocny splot, czyli cienkie ręczniki nie zdadzą egzaminu przy tak dużej ich eksploatacji. Zawsze należy przygotować dla każdej osoby zgłaszającej się na nocleg dwa ręczniki. Jeden mniejszy do wycierania twarzy i rąk oraz drugi duży kąpielowy.

Jak dobierać kolory ręczników w hotelach?

Dobór kolorystyczny ręczników w łazienkach noclegowych powinien być dopasowany do istniejącego stylu całego wystroju wnętrza. Warto wybierać bawełniane ręczniki jednokolorowe, będące uzupełnieniem całościowego wyposażenia łazienki.

Mogą one harmonizować z kolorami ścian i mebli, ale mogą także tworzyć zdecydowane kontrasty. Spójność kolorystyczną powinniśmy zachować np. przy stylu klasycznym, natomiast kontrast wprowadzić np. przy stylu industrialnym.

Ręczniki bawełniane znajdziesz w ofercie znajdziesz w ofercie Vege Home.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here