Rozwój internetu sprawił, że popularne stały się różnorodne metody pielęgnacji włosów. W tym celu wykorzystuje się nieraz najbardziej zadziwiające produkty – kremy, miód, czy też węgiel aktywny. Nie można zapomnieć także o piwie, które jest używane za jeden z najbardziej pożytecznych dla włosów naturalnych preparatów. Jak działa ono na włosy oraz jakie są efekty pielęgnacji?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/zastosowanie-plukanki-piwa-wlosy/

Piwna bomba witaminowa

O pozytywnym działaniu piwa na włosy, można było już usłyszeć w czasach młodości naszych dziadków. Po tym jednak, jak w sklepach zaczęły się pojawiać coraz to nowsze produkty pielęgnacyjne, tradycyjne metody dbania o włosy – takie jak np. płukanka z piwa, odeszły w niepamięć.

Jak się jednak okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Piwo bogate jest w takie składniki jak witaminy z grupy B, aminokwasy, żelazo, potas, związki mineralne i wiele innych. Przyczyniają się one do odbudowy struktury włosa, co wygładza jego powierzchnie.

Ponadto, przy regularnym wykonywaniu piwnej płukanki, włosy są bardziej lśniące i jedwabiste w dotyku. Piwo uzupełnia również ubytki włosowe, dzięki czemu stają się one mocniejsze, odporne na czynniki zewnętrzne i mniej podatne na wypadanie. Płukanka piwna może być także nieoceniona w walce z nadmiernym łojotokiem czy łupieżem.

Jak przygotować płukankę piwną?

Przede wszystkim, należy wybrać piwo. Może być jasne lub ciemne – to akurat nie ma znaczenia. W zależności od długości włosów, należy przelać połowę butelki lub całą, do wybranego naczynia. Następnie, piwo należy odłożyć na około 12 godzin. Pozwoli to na odparowanie z niego części alkoholu. Kolejnym krokiem natomiast, jest wymieszanie go z wodą w proporcji 1:1.

Wcześniej umyte włosy należy zanurzyć w płukance i moczyć je przez kilka minut. Po tym czasie, piwa nie należy całkowicie spłukiwać, tylko delikatnie wytrzeć ręcznikiem i pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Płukankę można stosować raz w tygodniu. Przy jej regularnym wykonywaniu, pierwsze efekty będzie można zauważyć naprawdę szybko.

Przeczytaj też: http://www.mimamo.pl/skuteczne-sposoby-na-wzmocnienie-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here