Decydując się na posiadanie akwarium, musimy także wybrać konkretne wyposażenie, które zostanie w nim wykorzystane. Pomiędzy różnymi akcesoriami, takimi jak termometr, grzałka czy filtr, nie może zabraknąć także oświetlenia. To ono zapewnia piękny wygląd akwarium, ale też wpływa na mieszkające tam ryby oraz hodowane rośliny. Jednym z najnowszych typów i najchętniej wykorzystywanych są bez wątpienia lampy LED. Dowiedz się, dlaczego warto sięgnąć właśnie po nie.

Lampy dla odpowiednich warunków bytowych

Lampy akwariowe to przede wszystkim jeden z niezbędnych elementów wyposażenia, gwarantujący odpowiednie warunki bytowe dla roślin i zwierząt. Prawidłowo dobrane lampy powinny korzystnie wpływać na proces fotosyntezy u roślin, sprawiają, że będą one dostarczały więcej tlenu do zbiornika, a tym samym będą też lepiej się rozwijać. 

Jednocześnie prawidłowa ilość światła sprawia, że poprawiają się cykle biologiczne u ryb, a u niektórych gatunków wpływa także na ubarwienie. Dlatego też wybierając oświetlenie, warto mieć na uwadze naturalne potrzeby hodowanych przez nas gatunków, aby zawsze miały takie światło, jakiego potrzebują.

Lampy LED, czyli wiele barw dobrze imitujących naturalne światło

Światło w ciągu dnia i w ciągu roku ulega zmianom. Również ilość wody, przez jaką przechodzi, zmienia jego barwę, rozprasza i powoli “wygasza”. Aby odwzorować te naturalne procesy, warto sięgnąć po lampy LED do akwarium, które posiadają wiele kolorów i trybów pracy.

Przede wszystkim znajdziemy wśród nich naturalne, białe światło, które przypomina dzienne światło słoneczne. Może mieć zarówno neutralne, jak również ciepłe lub zimne zabarwienie. Kolejnym rodzajem lamp LED, które są dostępne w sklepie Aqauel, są lampy o różnych kolorach światła, na przykład pomarańczowym, zielonym czy niebieskim. Pomagają one w osiągnięciu odpowiednich efektów, a także zbliżają warunki panujące w zbiorniku do naturalnych.

Warto zwrócić także uwagę, że nowoczesne lampy LED posiadają często kilka trybów świecenia: dzienny, nocny oraz wieczorny – z przełomu dnia i nocy, imitujący blask zachodzącego słońca. Dzięki temu jeszcze bardziej przybliżają warunki panujące w akwarium do tych, z jakimi rybki i rośliny spotkałyby się w swoim własnym, naturalnym środowisku.

Lampy LED – piękno, trwałość i energooszczędność

Lampy w akwarium zapalamy praktycznie non-stop, decydując się co najwyżej na zmianę barwy, natężenia lub trybu pracy, co sprawia, że za każdym razem zbiornik może mieć odrobinę inną aranżację. Oświetlenie sprawia, że staje się on niezwykłą ozdobą, świetnie wpasowującą się w klimat nowoczesnych domów.

Jednocześnie, stawiając na lampy LED dedykowane do akwariów, mamy pewność, że będą one wytrzymałe i sprawdzą się przez długi czas. Co więcej, ich specjalna konstrukcja sprawia, że są bardzo wydajne i nawet emitując dużą ilość jasnego światła przez cały czas, nie podnoszą w istotny sposób ceny utrzymania domu i wydatków na energię elektryczną. Dzięki temu akwarium nie musi pociągać za sobą stałych, dodatkowych kosztów i można cieszyć się nim praktycznie w każdym domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here