Karmienie piersią ma bardzo dobry wpływ na rozwój niemowlaka. Wspomaga jego odporność, ułatwia wypróżnianie a także pomaga zbudować bardzo silną więź z matką.
Ma ono również same zalety dla matki, gdyż przyspiesza zrzucenie nadprogramowych kilogramów które pozostały po ciąży, zapobiega zaparciom, a dodatkowo jest bardzo wygodne, gdyż pokarm mama ma zawsze przy sobie. Oczywiście jest to również spora oszczędność, gdyż opakowanie mleka modyfikowanego kosztuje kilkadziesiąt złotych.
Wiele młodych mam często zastanawia się co powinna jeść matka karmiąca.
Jest wiele sprzecznych opinii jeżeli chodzi o dietę matki karmiącej. Niektóre osoby uważają iż kobieta, która karmi piersią powinna stosować ścisłą dietę, zaś inni twierdzą, że kobieta w tym czasie może jeść wszystko.
Z całą pewnością w czasie karmienia piersią należy całkowicie zrezygnować z picia alkoholu oraz z palenia papierosów, jest to bardzo szkodliwe dla dziecka i może wywoływać różne zaburzenia i wady rozwojowe.
Podczas karmienia piersią kobieta powinna zrezygnować także z picia kawy. Dobrą alternatywą jest kawa zbożowa gdyż nie zawiera ona kofeiny.
W diecie powinny znaleźć się owoce i warzywa, gotowane bądź pieczone mięso oraz ryby. Nie wskazane jest picie gazowanych napojów. Lepiej zastąpić je wodą niegazowaną z odrobiną cytryny bądź limonki.
W sytuacji gdy dziecko ma alergie pokarmowe, młoda mama powinna zmienić swoją dietę według zaleceń pediatry. Wiele maluchów cierpi na skazę białkową, która pojawia się po spożyciu przez mamę pokarmów mlecznych.

metasetagalareta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here