Niezależnie od tego jak bardzo dbamy o nasze mieszkanie, o jego czyszczenie, regularną konserwację powierzchni, zawsze z czasem pojawiają się zabrudzenia. Opary z gotowania lub nawet zwykły kurz osiadają na ścianach i sprawiają, że tracą one swój pierwotny kolor – szarzeją i sprawiają wrażenie brudnych. Jeśli mamy małe dzieci, to z pewnością jeszcze trudniej będzie utrzymać ściany w czystości, ponieważ dzieci dotykają ich, często tłustymi rękoma. Również posiadane zwierzęta mogą nam trochę przyspieszyć potrzebę remontu, ocierając się o ściany, rysując podłogi. Czasami zdarzają się też wypadki, takie jak przypadkowe zalanie mieszkania, upuszczenie na podłogę czegoś gorącego. Mieszkanie to nie muzeum. Służy ono do użytkowania i po prostu się zużywa. Od czasu do czasu trzeba poświęcić trochę czasu i gotówki, aby je odświeżyć.

Na to, ile kosztuje remont mieszkania wpływ ma wiele czynników. Po pierwsze, jak duża jest powierzchnia, która ma być remontowana. Im większa powierzchnia, tym całkowite koszty oczywiście będą większe (choć już koszty przypadające na metr kwadratowy mogą okazać się mniejsze ze względu na tzw. korzyści skali). Po drugie, koszty zależą też od rodzaju remontowanych powierzchni, pomieszczeń. Inne kwoty wyjdą w przypadku łazienki, kuchni, salonu i sypialni. Po trzecie, istotny jest zakres remontu, jak bardzo będzie on dogłębny – to, czy wymieniamy meble, sprzęty, podłogi. płytki, itp. Każde mieszkanie jest inne i każdy remont jest inny. Koszty zależą też od efektu jaki zamierzamy otrzymać, używanych materiałów oraz tego, ile jesteśmy w stanie wykonać sami we własnym zakresie.

Samo odświeżenie mieszkania nie jest procesem bardzo kosztownym. Czasami wystarczy pomalowanie ścian. Jeżeli potrafimy zrobić to sami, to spokojnie możemy zaoszczędzić na ekipie około dziesięć złotych na każdym metrze malowanej powierzchni. Trzeba też mieć świadomość, że im więcej kolorów mamy w mieszkaniu, tym drożej nas wyjdzie malowanie, gdyż więcej niewykorzystanej farby może nam pozostać. Najtaniej jest malować na kolor jednolity (np.biały).

przedsiebiorczapani.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here