Dawno minęły już czasy, kiedy dywan w salonie był symbolem niemodnego stylu wnętrzarskiego, wraz z meblościanką czy innymi akcesoriami obecnymi w większości domów i mieszkań w okresie PRL-u. Wraz ze zmianą ustrojową pojawiła się możliwość dowolnego urządzania swojego mieszkania, dzięki bogatej ofercie sklepów meblowych czy oferujących elementy wyposażenia wnętrz tworzących klimat wyrażający indywidualne upodobania i charakter właścicieli. Coraz więcej podróżujemy, nic więc dziwnego, że mamy kontakt także z inspiracjami wnętrzarskimi z całego świata, a pomysł o zatrudnieniu projektanta wnętrz nie wydaje się już zbędną fanaberią.

Jednym z elementów wyposażenia wnętrz, jakie cieszy się ponownie popularnością, stał się także dywan. Już nie w jedynych dostępnych w sklepie wzorach, cudem upolowanych po długim wyczekiwaniu w kolejkach, ale bogactwo wzorów i kolorów współcześnie dostępnych dywanów zadowoli każde, nawet najbardziej wymagające upodobania klientów, umożliwiając im stworzenie dokładnie takiego wnętrza, o jakim marzyli. Dywany orientalne, arabskie, indyjskie czy nowoczesne – zróżnicowanie stylów dostępnych obecnie w sklepach pozwala na dobranie tego rodzaju elementów wyposażenia wnętrz pasującego do stylu dominującego we wnętrzu.

Nowoczesne dywany do salonu to modny trend, któremu sprzyja popularność stylów skandynawskich i minimalistycznych dominujących w ostatnich latach w polskich wnętrzach. Tworzone z wełny lub materiałów syntetycznych wysokiej jakości, nowoczesne dywany odznaczają się odważnym wzornictwem, w którym znajdziemy sporo elementów geometrycznych, ale też bywają jednolite kolorystycznie, co idealnie pasuje jako element wyposażenia dopełniający oszczędnych w wyrazie, minimalistycznych wnętrz. Kontrastujący z jasnymi meblami dywan w ciemnym odcieniu lub odwrotnie – jasny dywan i ciemniejsze meble – to eleganckie rozwiązanie pozwalające poprzez swój minimalizm poczuć się dobrze w tak urządzonym wnętrzu, które sprzyja odpoczynkowi po zabieganym dniu.

Wśród nowoczesnych dywanów znajdziemy także ciekawe wzory składające się z barwnych kształtów geometrycznych czy intrygująco poprowadzonych linii prostych, czasem nawiązujących wręcz do malarstwa nowoczesnego, tak chętnie odchodzącego od tradycyjnej figuratywności. Ich zestawienie z podobnymi w stylu grafikami na ścianach i prostymi meblami pozwoli na stworzenie intrygujących wnętrz w kolejnym modnym w ostatnich latach stylu – loftowym i postindustrialnym, czerpiącym z surowości fabrycznych wnętrz – polecamy sklep http://www.topworld.pl/

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here