Gdy myślimy o nauce języka obcego, często rozpoczynamy naszą edukację od poznania popularnych słówek. Jak szybko i skutecznie przyswoić słownictwo w wybranym przez nas języku?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/sposoby-nauki-slowek/

Fiszki językowe

Fiszki to jedna z najskuteczniejszych metod pomagająca opanować obce słownictwo. Są to niewielkich rozmiarów karteczki, na których z jednej strony znajduje się słowo bądź zwrot w języku obcym, a z drugiej strony znajduje się jego tłumaczenie. W ramach nauki warto losować sobie fiszki i tłumaczyć ich zawartość – raz z języka polskiego na obcy, a innym razem na odwrót. Dobrze jest również, aby wybrać sobie przykładowo dwadzieścia fiszek, nosić je przy sobie przez cały dzień i co jakiś czas na nie zerkać – w ten sposób szybko przyswoimy dużą liczbę słówek w krótkim czasie. Gotowe fiszki można kupić w sklepie typu Empik lub znaleźć na jednej z platform językowych.

Czytanie w obcym języku

Czytanie książek, artykułów i komiksów napisanych w języku obcym przyspiesza naszą naukę. Dzięki regularnej praktyce czytania naturalnie nauczymy się nowych słów i zwrotów. W Internecie znajduje się wiele darmowych e-booków, które będziemy mogli sobie swobodnie czytać między lekcjami. Warto także oglądać filmy z napisami w języku, którego się aktualnie uczymy – będziemy wtedy zwracać uwagę nie tylko na poprawną pisownię, ale i brzmienie poszczególnych słów.

Aplikacje językowe

To doskonałe rozwiązanie służące do poznawania nowego języka. Aplikacje językowe są dostępne na większość smartfonów, które nosimy zawsze przy sobie. Jeśli mamy coś pod ręką, to chętniej po to sięgamy. Aplikacje językowe pomagają nam opanować język między innymi dzięki obrazkom i zadaniom w formie gry, dzięki czemu nauka będzie dla nas dobrą zabawą.

Platformy językowe

Platformy tego typu pomagają nam opanować materiał przez Internet. Większość z nich jest bezpłatna, dlatego to rozwiązanie cieszy się dużą popularnością. Warte polecenia są platformy internetowe takie jak Duolingo, LingQ, Lingua czy nawet serwis rozrywkowy YouTube, na którym można znaleźć różne językowe pomoce naukowe w formie filmików.

Zobacz także: http://www.mimamo.pl/platformy-jezykowe-nauka-jezyka-online/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here